عکس و ویدئو: جشن سالانه شراب تازه “بوژوله” در ژاپن برگزار شد

تقاطع: در مراسمی که از ۱۱ سال قبل در سومین پنج‌شنبه ماه نوامبر در ژاپن برگزار می‌شود، آغاز فروش شراب تازه‌ی “بوژوله” توسط دوستداران این شراب معروف فرانسوی جشن گرفته شد.

این جشن که به روز “بوژوله نُوو” معروف شده، روز گذشته (۱۷ نوامبر-۲۷ آبان) در تفرج‌گاه “هاکونه کواکِیِن یونِسون” در نزدیکی توکیو برگزار شد و ده‌ها مرد و زن در یک حمام سنتی، تا می‌توانستند شراب “بوژوله” سال ۲۰۱۶ را نوشیدند و در آب گرم مخلوط با شراب آب‌تنی کردند.

ورودی جشن امسال برای هر نفر حدود ۲۷ دلار بود و در ازای آن، مهمانان می‌توانستند به میزان نامحدود شراب بنوشند. برای کودکان و افراد زیر سن قانونی نیز آب‌انگور یا هر نوشیدنی غیرالکلی دیگری سِرو می‌شد.

آن‌گونه که صاحبان این تفرجگاه آب گرم می‌گویند، حمام شراب باعث تسکین و مرطوب شدن پوست می‌شود. در عین حال آن‌ها تاکید می‌کنند که با توجه به درصد کم شراب در مقایسه با حجم آب داخل استخر، امکان مستی بیش از حد افراد داخل آن وجود ندارد.

یک زن شرکت‌کننده در این جشن نیز به خبرنگاران گفته: «این برای پوست من خوب است و احساس آرامش می‌کنم. خیلی احساس خوبی دارم.»

شراب “بوژوله” که در منطقه‌ای به همین نام در شرق فرانسه تولید می‌شود، دارای یک فرایند تخمیر سریع و بدون نیاز به بشکه است. علاوه بر ژاپن، کشورهای امریکا و آلمان بزرگ‌ترین واردکنندگان این شراب در جهان هستند.

عکس‌ها از خبرگزاری فرانسه

beaujolais-nouveau-day-2016-1 beaujolais-nouveau-day-2016-2 beaujolais-nouveau-day-2016-3 beaujolais-nouveau-day-2016-4

نظرتان را بنویسید