تصویری: عبور شیرین گرامی از خط پایان رقابت سه‌گانه هاوایی امریکا

shirin-gerami-2016-2

تقاطع: شیرین گرامی، ورزشکار ۲۷ ساله‌ی ایرانی مقیم بریتانیا روز شنبه (۸ اکتبر-۱۷ مهر) به نمایندگی از ایران در مسابقه‌ی سه‌گانه هاوایی امریکا موسوم به «آیرِن‌مَن» (IRONMAN) شرکت کرد و موفق شد بعد از ۱۳ ساعت و ۱۱ دقیقه و ۷ ثانیه از خط پایان عبور کند.

در این رقابت، “دنیلا ریف” از سوییس با ۸ ساعت و ۴۶ دقیقه و ۴۶ ثانیه در جای نخست زنان قرار گرفت و ورزشکاران اتریش و امریکا بعد از او، دوم و سوم شدند.

گرامی در این مسابقه در بین ۲۳۱۵ شرکت‌کننده‌ی مرد و زن، در رتبه‌ی ۱۸۶۳ قرار گرفت.

او در این رقابت سنگین، ابتدا مسیر ۳۸۰۰متری شنا را در یک ساعت و ۹ دقیقه و ۸ ثانیه طی کرد؛ سپس در ۶ساعت ۵۰ دقیقه و ۷ ثانیه، بیش از ۱۸۰ کیلومتر را رکاب زد؛ و در بخش سوم نیز ۴۲ کیلومتر را در ۴ساعت و ۵۶ دقیقه و ۲۷ ثانیه دوید و از خط پایان عبور کرد.

لباس شیرین گرامی در طول هر سه بخش این رقابت، با لباس سایر شرکت‌کنندگان متفاوت بود و در آن محدودیت‌های مورد نظر حکومت ایران لحاظ شده بود. او پیش و پس از انجام بخش شنای مسابقه، پوشش مخصوصی را بر روی لباس شنای خود بر تن داشت و تنها زمانی که وارد آب شد آن را از تنش درآورد. وی هم‌چنین بر خلاف رقبایش که لباس شنای‌شان را در فضای باز تعویض کردند، در چادری که توسط مسوولان مسابقات برا او تعبیه شده بود، لباسش را عوض کرد.

شیرین گرامی نخستین بار در سال ۲۰۱۳ به عنوان اولین ورزشکار زن ایرانی در مسابقات سه‌گانه لندن شرکت کرده بود.

نظرتان را بنویسید