ویدئو: خلاصه دو بازی رده‌بندی و فینال جام جهانی فوتسال در کلمبیا


تقاطع: تیم ایران با پیروزی مقابل پرتغال در دیدار رده‌بندی جام‌جهانی فوتسال، مدال برنز این مسابقات را کسب کرد و به بهترین نتیجه‌ی تاریخ خود در هشت دوره‌ رقابت‌های جام‌جهانی رسید.

در این بازی که بعدازظهر شنبه (۱۰ مهر-۱ اکتبر) به وقت محلی در ورزشگاه “کولیسیو ال پوئبلو” در شهر “کالی” کلمبیا به پایان رسید، دو تیم در جریان وقت‌های قانونی به تساوی ۲-۲ رسیدند؛ اما در ضربات پنالتی، این تیم ایران بود که با نتیجه‌ی ۴-۳ به پیروزی رسید و برنده مدال برنز شد.

دو گل تیم ایران در جریان بازی را افشین کاظمی و مهدی جاوید به ثمر رساندند. برای پرتغال نیز “کاردینال” دو بار در کمتر از یک دقیقه گلزنی کرد.

ایران پس از شکست دادن برزیل و پاراگوئه در مراحل یک‌هشتم و یک‌چهارم پایانی، در مسابقه‌ی نیمه‌نهایی در یک دیدار نزدیک، ۳-۴ از روسیه شکست خورده و از راه‌یابی به بازی فینال باز مانده بود.

در بازی فینال این مسابقات هم که ساعتی بعد از دیدار رده‌بندی برگزار شد، تیم آرژانتین موفق شد در یک بازی مهیج و دیدنی، با نتیجه‌ی ۵-۴ تیم روسیه را شکست دهد.

این نخستین عنوان قهرمانی آرژانتین در جام جهانی فوتسال محسوب می‌شود. در هفت دوره‌ی پیشین، برزیل ۵ بار و اسپانیا دو بار این عنوان را کسب کرده بودند.

گل‌های بازی فینال و لحظاتی از مراسم اهدای جام را در ویدئوی زیر می‌بینید.

نظرتان را بنویسید