عکس و ویدئو: حاشیه‌های حضور هم‌زمان بوش و اوباما در گشایش موزه سیاهان امریکا

تقاطع: روز شنبه (۲۴ سپتامبر-۳ مهر)، در مراسمی ویژه در شهر واشینگتن پایتخت ایالات متحده، “موزه ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی‌تباران امریکا” گشایش یافت.

در این مراسم علاوه بر باراک اوباما و همسرش میشل، جرج بوش، رییس جمهوری پیشین امریکا و همسرش “لورا” نیز حاضر بودند.

قانون ساخت موزه‌ی ملی سیاهان امریکا در سال ۲۰۰۳ توسط جرج دبلیو بوش امضا شد و این موزه بعد از ۱۳ سال و صرف هزینه‌ی ۵۴۰ میلیون دلار، روز شنبه در ماه‌های پایانی حضور اوباما در کاخ سفید افتتاح گردید.

اما حضور هم‌زمان روسای جمهور چهل‌وسوم و چهل‌وچهارم امریکا در این مراسم با حاشیه‌هایی همراه بود که مورد توجه شبکه‌های خبری جهان قرار گرفت. از جمله‌ی این حاشیه‌های جالب می‌توان به در آغوش گرفتن صمیمانه جرج بوش توسط میشل اوباما، و نیز درخواست بوش از اوباما برای گرفتن عکس از او و یک خانواده‌‌ی حاضر در مراسم اشاره کرد.

“بوش” بعدتر در صفحه‌ی اینستگرام خود درباره‌ی این عکس نوشت: «آقای رییس‌جمهور‍‍! خیلی ممنون به خاطر عکسی که از ما و خانواده‌ی “بانر” ثبت کردید. یک ملت بزرگ، گذشته‌اش را پنهان نمی‌کند؛ بلکه با معایب و نواقصش روبه‌رو می‌شود و آن‌ها را اصلاح می‌کند. موزه‌ی ملی افریقایی‌تباران امریکا حقیقت را می‌گوید: این‌که کشوری که بر قول آزادی تاسیس شد، میلیون‌ها نفر را در بند و زنجیر نگه داشته بود… من به امضای قانونی که به ساخت این گنجینه ملی منجر شد افتخار می‌کنم و خوشحالم که این موزه امروز در همان جایی که به آن تعلق داشت یعنی “نشنال مال”، ایستاده است.»

TOPSHOT-US-MUSEUM-AFRICANAMERICAM-CULTURE-HISTORY

bush-obama-michelle-laura-3 US-MUSEUM-AFRICANAMERICAM-CULTURE-HISTORY

نظرتان را بنویسید