آلبوم عکس: حاشیه و متن مراسم پنجاه‌وهفتمین جوایز سالانه گِرَمی

The 57th Annual Grammy Awards

تقاطع: مراسم پنجاه‌وهفتمین جوایز سالانه “گِرَمی” (Grammy Awards 2015)، یکشنبه‌شب (۸ فوریه-۱۹ بهمن) در “استیپلز سنتر” (Staples Center) شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیای امریکا برگزار شد و “سام اسمیت”، خواننده جوان بریتانیایی با کسب چهار جایزه‌، بیشترین جوایز امسال را از آنِ خود کرد.

اسمیت ۲۲ ساله موفق شد جوایز “بهترین پدیده سال”، “بهترین ضبط” و “بهترین ترانه” برای آهنگ “با من بمان” (Stay with me)، و “بهترین آلبوم پاپ” برای “در ساعت تنهایی” (In the Lonely Hour) را به دست بیاورد.

در مراسم امسال “گِرَمی”، دو جایزه‌ی بهترین آلبوم سال و بهترین آلبوم سبک راک سال، به “بِک” خواننده‌ی امریکایی به خاطر آلبوم “فاز صبح” (Morning Phase) رسید. “امینم” رَپِر امریکایی، جایزه‌ی بهترین آلبوم رپ سال را برای آلبوم “مارشال مترز ال‌پی ۲” (The Marshall Mathers LP2) به دست آورد.

بهترین اجرای مشترک/گروهی به اجرای “چیزی بگو” (Say Something)، از “کریستینا آگیولرا” و گروه “A Great Big World” رسید. و گروه امریکایی “پارامور” نیز جایزه‌ی بهترین ترانه‌ی راک امسال را با آهنگ Ain’t It Fun از آنِ خود کرد.

بیانسه و جی.زی، زوج مشهور امریکایی نیز برای آهنگ “مست عشق” (Drunk In Love)، دو جایزه‌ی بهترین اجرا و بهترین ترانه در بخش آراندبی را به دست آوردند. و بهترین آلبوم این بخش نیز به “عشق، ازدواج و طلاق” (Love, Marriage & Divorce) کار مشترک تونی براکستون و بیبی‌فیس (Babyface) رسید.

“فِرِل ویلیامز” هم برای آهنگ معروفش “خوشحال” (Happy)، برنده‌ی دو جایزه‌ی “بهترین اجرای پاپ سولو” و “بهترین موزیک ویدئو” شد.

از جمله حاشیه‌های مراسم امسال “گِرَمی” می‌توان به هجوم “کانیه وست”، رپر معروف امریکایی به روی صحنه در اعتراض به نام “بِک” به عنوان برنده‌ی بهترین آلبوم سال اشاره کرد. هرچند که این حرکت در ابتدا از سوی میلیون‌ها بیننده‌ مراسم به عنوان یک “شوخی” تلقی شد اما “وست” کمی بعدتر در یک مصاحبه در پشت صحنه‌ی مراسم اعلام کرد که از نظر او جایزه‌ی بهترین آلبوم حق “بیانسه” بود و “بِک” باید «به هنر احترام می‌گذاشت و این جایزه‌ را به بیانسه می‌داد».

اجرای اروتیک مدونا در کنار لباس سکسی او نیز از دیگر نکات مراسم امسال بود که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

نظرتان را بنویسید