احتمال صدور اعدام برای “استخاره‌گیر” مشهور و همسرش در قم

Majid-JafariTabar

تقاطع: اخبار غیررسمی حکایت از آن دارد که مجید جعفری‌تبار، آخوندی که به “متخصص” گرفتن “استخاره” در ایران مشهور است و همسرش مینا مناقب با از سوی “دادگاه ویژه روحانیت” در قم به اعدام محکوم شده‌اند.

مصطفی همت، فرزند محمدابراهیم همت -از فرماندهان سپاه پاسداران که در جنگ ایران و عراق جان باخت- روز یکشنبه (۱۲ بهمن-۲ فوریه) در صفحه شخصی‌اش در فیسبوک نوشت که آقای جعفری‌تبار که از سوی دادگاه با “ارتداد”، “اتهامات مالی”، “ارتباط با اجنه” و “اتهامات اخلاقی” روبه‌رو شده بود، به “خلع لباس” و “سه بار اعدام” محکوم شده است.

وی اضافه کرد که برای خانم مناقب نیز با اتهام “مشارکت در جرم”، مجازات “هشت سال زندان” و “یک بار اعدام” صادر شده است.

به نوشته‌ی آقای همت، مجید جعفری‌تبار و همسرش، “هر دو از نواده‌ی آیت‌الله محمد صدوقی” از “روحانیان” پیشرو در انقلاب اسلامی هستند. صدوقی نماینده یزد در مجلس خبرگان قانون اساسی و “امام جمعه” این شهر بود که روز یازدهم تیرماه ۱۳۶۱ بعد از اقامه نماز در مجسدی در شهر یزد ترور شد و به همین دلیل در رسانه‌های حکومتی به عنوان “شهید محراب” از او نام برده می‌شود.

مجید جعفری‌تبار ۵۳ ساله که به عنوان “مفسر قرآن” و “استخاره‌گیر” معروف در قم فعالیت می‌کرد، روز ۱۲ تیرماه امسال بازداشت شد. او پیش از بازداشت، نزدیک به چهل روز را در بیمارستان زیر نظر ماموران امنیتی سپری کرده بود. چهار ماه پس از بازداشت وی، در میانه‌های آبان‌ماه، همسرش نیز دستگیر شد.

پیش‌تر رسانه‌ها از “ادعای ارتباط با امام‌زمان” و “مرید و مرادبازی” به عنوان دیگر اتهامات آقای جعفری‌تبار یاد کرده بودند.

گفته می‌شود که او بیش از هفت ماه گذشته را در سلول انفرادی در زندان لنگرود واقع در جاده قم-کاشان گذرانده است.

در همین ارتباط، وب‌سایت “شیعه آنلاین” که در حوزه‌ی اخبار دینی و مذهبی فعالیت می‌کند، روز ۲۹ آذرماه با انتشار گزارشی از آقای جعفری‌تبار به عنوان “روحانی نسبتا سر‌شناس” و “محبوب” نام برده و از انتشار شایعه اعدام وی در سطح شهر قم انتقاد کرده بود.

فعالیت‌های آقای جعفری‌تبار در زمینه گرفتن استخاره از اوایل دهه هفتاد آغاز شد و به قدری گسترش یافت که چندی پیش از بازداشت، با استفاده از خدمات شرکت مخابرات ایران، نزدیک به ۲۰۰ خط تلفن گویا را خریداری کرد. او از طریق تلفن از ایران و حتی کشورهای دیگر، “سفارش استخاره” می‌گرفت و بعد از ۲۴ یا ۴۸ ساعت پاسخ آن را می‌داد. گفته می‌شود که در مقابل گرفتن هر استخاره، مبلغی بین سیصد تا ششصد تومان به قبض تلفن مشترکان اضافه می‌شده است.

4 thoughts on “احتمال صدور اعدام برای “استخاره‌گیر” مشهور و همسرش در قم

  1. والا تا اونجا که من میدونم هر تماس ۱۰۰ تومان میشد که اونم میرفت تو جیب مخابرات!!
    تا این سالهایی که ایشونا میشناسیم ، چیزی جز خوبی از ایشون ندیدیم

  2. حالا ۱۰۰ تومن یا ۳۰۰ یا ۶۰۰ تومن اونچه مهمه اینه که مردم با رضایت و آگاهی کامل اینکارو انجام میدادن چون اول تماس هزینش گفته میشد مردم دوست داشتنو بهش پول میدادن بجای این اتهام زنی و تهمت بهتره برن اونایی از جیب مردم اختلاس میکنن و بگیرن نه ایشونو

  3. ایشان بیش از بیست سال است که استخاره میگرفته اند و در این یکی دوسال اخیر بدلیل تماس زیادی که داشتند مخابرات این سیستم
    را به دفتر ایشان پیشنهاد داد. و در ابتدا فقط ۱۱۰ تومان و این اواخر باز با اعتراض مخابرات به ۱۵۰ تومان افزایش یافت که البته اکثر درآمد آن به جیب مخابرات و مالیات می رفته . درهر صورت اگرتنگ نظر نباشیم متوجه میشویم این خدمت عظیم که مشکل بسیاری از مومنین و متوکلین به قرآن را حل میکرد در مقابل این مبلغ ناچیز بسیار ارزشمند است و باید از ایشان بسیار تشکر کرد. اثر بخشی استخاره هایی که از قرآن که همه به آن اعتقاد داریم بر هیچ کس پوشیده نیست .
    امیدوارم منصفانه قضاوت کنیم تا بعد شرمنده قرآن واهل بیت علیهم السلام نباشیم……..

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: