آلبوم عکس: نماینده کلمبیا “دختر شایسته جهان” در سال ۲۰۱۵ شد

Miss Universe Pageant in Miami, Florida

تقاطع: “پائولینا وگا”، دختر شایسته‌ی کلمبیا، عنوان دختر شایسته‌ی جهان (MIss Universe) در سال ۲۰۱۵ را از آنِ خود کرد.

در این رقابت که مراسم روز پایانی آن، یکشنبه‌شب (۲۵ ژانویه-۵ بهمن) در میامی در ایالت فلوریدا امریکا برگزار شد، بعد از “پائولینا وگا”ی ۲۲ ساله، “نیا سانچز”، نماینده‌ی امریکا در جای دوم قرار گرفت. نمایندگان جاماییکا، اوکراین و هلند دیگر فینالیست‌های این رقابت از میان ۸۸ شرکت‌کننده‌ی حاضر در آن بودند.

“وگا” که اهل شهر بارنکویلا در شمال کلمبیا است، بعد از بردن عنوان “دختر شایسته جهان” تاکید کرد که رقابت‌هایی که به این عنوان ختم شد، اولین و آخرین فعالیت‌های او در این زمینه بوده مشتاق است به ادامه‌ی تحصیلش در رشته‌ی “مدیریت کسب و کار” برگردد.

او که نوه‌ی خواننده‌ی افسانه‌ای اپرای کلمبیا، “گاستون وگلا” است، گفت: «این رویایی بود که محقق شد تا به عنوان زنی معرفی شوم که نه فقط به زیبایی و فریبندگی توجه می‌کند بلکه برایش اهمیت دارد که فردی حرفه‌ای، باهوش و سخت‌کوش باشد.»

“نیا سانچز”، دختر شایسته‌ی ۲۴ ساله‌ی امریکا که در این رقابت دوم شد، اهل لاس‌وگاس است. او که دارای کمربند مشکلی دان ۴ تکواندو است، برای تدریس این ورزش به سرتاسر امریکا سفر می‌کند.

سانچز در جریان این رقابت درباره‌ی مجهز کردن زنان به دفاع از خودشان در برابر جرم و جنایت صحبت کرد و با بیان این‌که «این چیزی است که در جامعه ما زیاد اتفاق می‌افتد» گفت: «چرا نباید زنان را برای کنترل شرایط خطرناکی که در آن قرار می‌گیرند، قدرتمند کنیم؟»

گفتنی است مسابقات دختر شایسته جهان در دو مراسم جداگانه و تحت نظر دو موسسه‌ی Miss World و Miss Universe برگزار می‌شود که اولی در بریتانیا واقع شده است و دومی در کشور آمریکا قرار دارد. رییس هیات داوران رقابت‌های امریکا، دونالد ترامپ، یکی از غول‌های رسانه‌ای این کشور و صاحب موسسه” میس یونیورس” (The Miss Universe Organization) است.

در رقابت دختر شایسته دنیا (Miss World)‌ که روز ۱۴ دسامبر ۲۰۱۴ (۲۳ آذر) در تالار آی.سی.سی (ICC) لندن برگزار شد، “رولن استراوس” (Rolene Strauss) نماینده‌ی افریقای جنوبی توانست این تاج را از آن خود کند.

نظرتان را بنویسید