دستگیری ۸۴ نفر در یک مهمانی در مشهد در عملیات «غافل‌گیرکننده» اطلاعات سپاه خراسان

Partying in Tehran-1

تقاطع: اطلاعات سپاه خراسان رضوی با حمله به یک مهمانی در مشهد، ۸۴ نفر شامل ۴۹ مرد و ۳۵ زن را دستگیر کرد.

در خبر کوتاهی که شام‌گاه شنبه (۲۷ دی-۱۷ ژانویه) بر روی وب‌سایت “سپاه امام‌رضا” قرار گرفته، آمده که نیروهای اطلاعات سپاه “حوزه ۵ ناحیه سلمان” مشهد بعد از دریافت گزارشی مبنی بر برگزاری یک “پارتی مختلط”، «مکان مورد نظر را تحت نظر گرفتند» و «پس از تایید صحت گزارش» با «گرفتن مجوز دادستانی» در یک «عملیات غافل‌گیرکننده‌» ده‌ها شرکت‌کننده در این مهمانی را «در حال رقص و پایکوبی مختلط» دستگیر کردند.

“۵ بطری مشروبات الکلی پلمب”، “۲۰ بطری خالی مشروب” و “۳ دست پاسور” به عنوان کشفیات سپاه مشهد از این مهمانی اعلام شده است.

این چندمین بار در ماه‌های اخیر است که رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران و قوه قضاییه از بازداشت شرکت‌کنندگان در مهمانی‌ها خبر می‌دهند.

در یکی از آخرین این گزارش‌ها، روابط عمومی دادگستری کل استان آذربایجان شرقی روز ۲۴ مهر (۱۶ اکتبر ۲۰۱۴)، از بازداشت  ۳۵ مرد و زن در یک مهمانی در منطقه‌ی ییلاقی صوفیان در این استان توسط ماموران نیروی انتظامی خبر داد.

تقی فتح‌علی‌زاده، “رییس حوزه قضایی صوفیان” با تاکید بر این‌که ماموران انتظامی «با شگردهای پلیسی وارد ویلا شدند»، گفته بود که بازداشت‌شدگان در حال «رقص و پایکوبی» با «آهنگی مبتذل» بودند و «تعدادی بطری مشروبات الکلی خارجی مصرف‌شده نیز در محل کشف شده است».

هشت روز پیش از آن (۱۶ مهر-۸ اکتبر)،  وب‌سایت “راه دانا” نزدیک به سپاه پاسداران، از بازداشت ۲۶ پسر و ۲۱ دختر در یک “پارتی شبانه” در منزلی “ویلایی” در “حوالی میدان بهشتی تهران”، توسط “ماموران انتظامی و امنیتی” خبر داده و نوشته بود که این جوانان «غالبا دارای حالت مستی و ظاهرهایی بسیار زننده بودند» و «در حال رقص و پایکوبی به صورت مختلط» دستگیر شده‌اند.

یک ماه پیش از آن نیز، در نیمه‌ی شهریورماه، در جریان  بازداشت مشابهی در شهرک ساحلی خزرشهر در استان مازندران، ۴۴ دختر و پسر جوان دستگیر شده بودند.

مهدی نریمانی، فرمانده انتظامی شهرستان فریدون‌‌کنار، در گفتگو با خبرگزاری “فارس” از توقیف «۶ دستگاه خودروی لوکس و چند صد میلیونی» و کشف «حدود ۷۰ لیتر مشروبات الکلی» از دستگیرشدگان خبر داده و اضافه کرده بود که «بیشتر شرکت‌کنندگان در این پارتی اهل تهران بودند».

تشدید این‌گونه برخوردها با شهروندان و به ویژه جوانان، در حالی صورت می‌گیرد که حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی، روز ۲۴ سپتامبر (۲ مهر) در حاشیه‌ی حضور خود در مجمع عمومی سالانه سازمان ملل متحد در نیویورک، در جلسه‌ای در بنیاد “امریکای نو” (New America) و در پاسخ به سوال “فرید زکریا”، گرداننده‌ی جلسه، در خصوص حکم زندان و شلاق برای جوانان سازنده‌ی یک موزیک‌ویدئو در ایران گفته بود که فکر نمی‌کند «این قبیل مشکلات در ایران وجود داشته باشد که اگر گروهی بخواهند شادی کنند مورد تعرض قرار بگیرند یا دستگیر بشوند».

One thought on “دستگیری ۸۴ نفر در یک مهمانی در مشهد در عملیات «غافل‌گیرکننده» اطلاعات سپاه خراسان

  1. خاک بر سر دولتمردانی که تحمل دیدن شادی و خوشی مردم خودشان را ندارند چرا نگران داعش هستیم بدتر از داعش ۳۰ و چند سال مثل اختاپوس بروی کشور افتاده

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: