برادر سهیلا جورکش: نه خبری از مسوولان دولتی است نه خبری از وعده‌های‌شان

Soheila-Jorkesh

تقاطع: برادر سهیلا جورکش، قربانی اسیدپاشی‌های سریالی در اصفهان می‌گوید که چشمان خواهرش سه ماه و نیم بعد از وقوع این حادثه، هیچ‌گونه بینایی ندارند و در این مدت، حکومت ایران نیز بر خلاف وعده‌های پیشین خود، توجهی به قربانیان و خانواده‌های آن‌ها نداشته است.

آقای جورکش در گفتگویی با “فرهیختگان‌آنلاین”، از فراموش شدن خواهر و خانواده‌اش از سوی خبرنگاران و مسوولان طی ماه‌های گذشته انتقاد کرد و گفت: «روزهای اول رییس‌جمهور می‌آمد و وزیر بهداشت می‌رفت. مشاور رییس‌جمهور می‌آمد و معاون وزیر می‌رفت. آن وعده می‌داد و دیگری تایید می‌کرد. حالا نه خبری از آن آدم‌هاست، نه خبری از وعده‌های‌شان.»

او در این گفتگو، آخرین وضعیت دو چشم “سهیلا” بعد از انجام چند عمل جراحی را این‌گونه توصیف کرد: «در مورد چشم چپش پزشکان معتقدند یک سال دیگر می‌توانند عملی انجام بدهند که تا حدودی بینایی‌اش را به دست بیاورد، اما در مورد چشم راست فعلا که برای دید کم هم امیدی نیست. می‌گویند شاید علم پیشرفت کند و بتوان برای چشم راستش کاری انجام داد.»

وی درباره‌ی لباس مخصوصی که از اوایل آذرماه قرار بود در اختیار این قربانی اسیدپاشی قرار بگیرد نیز گفت: «دو ماه پیش به ما گفتند باید لباس مخصوص برای سهیلا تهیه کنیم که با پوشیدن این لباس دیگر گوشت اضافه نمی‌آورد. قرار شد وقتی لباس آماده شد هزینه آن را که چهار میلیون تومان است پرداخت کنیم و لباس را تحویل بگیریم. وقتی لباس آماده شد و برای گرفتن چک آن به بیمارستان مربوطه مراجعه کردیم به ما گفتند باید تجهیزات پزشکی، اول لباس را تحویل بدهد تا ما چک را بدهیم، اما وقتی به تجهیزات پزشکی مراجعه ‌کردیم گفتند تا چک را نگیریم نمی‌توانیم لباس را تحویل بدهیم. این پروسه آن‌قدر طول کشید تا سهیلا گوشت اضافه خیلی زیادی آورد و دیگر لباس مخصوصی که چند روز پیش تحویل گرفتیم اندازه‌اش نشد.»

برادر سهیلا جورکش این‌گونه اتقافات را بر خلاف وعده‌های داده‌شده در خصوص تقبل هزینه‌های درمان خواهرش از سوی دولت دانست و با بیان این‌که «انصاف نیست خواهرش علاوه بر رنج‌ از دست رفتن سلامت و زیبایی، رنج‌‌های موضوعات اداری و مالی را هم تحمل کند»، افزود: «ما از کشور دیگری نیامده‌ایم که آن‌قدر برای کمک‌رسانی به کسی که در همین مملکت آسیب دیده تعلل می‌کنند. سهیلا هم مانند دخترهای دیگر این جامعه رفت و آمد می‌کرد و در سلامت بود. در همین جامعه آسیب دید و در همین جامعه بی‌گناه بر صورتش اسید پاشیدند.»

 او در پایان با تاکید بر این‌که «حالا قرعه به نام سهیلا افتاده و او قربانی شده» از مسوولان خواست تا سهیلا را «مثل دختر خودشان بدانند و فکر کنند این اتفاق برای دختران خودشان افتاده است».

گفتنی است پیش از این نیز، در اواخر آذرماه، ناصر جورکش، پدر “سهیلا” در گفتگویی با خبرگزاری “ایسکانیوز”، با اشاره به انجام بیش از ۲۰ عمل جراحی بر روی چشم و بدن دخترش گفته بود که با توجه به “قول‌های مساعد” حسن قاضی‌زاده هاشمی، “وزیر بهداشت”، هنوز دست به اقدامی در خصوص اعزام وی به خارج از کشور برای طی کردن مراحل درمانی نزده است.

وی در آن مصاحبه، وضعیت روحی دخترش را نیز “نامناسب” توصیف و خاطرنشان کرده بود که چگونگی اعزام وی به خارج از کشور به دغدغه‌ی اصلی “سهیلا” تبدیل شده است.

سهیلا جورکش، غروب نهم مهرماه در محدودهٔ “میدان بزرگمهر” اصفهان در حالی که در اتومبیل خود نشسته بود و با مادرش تلفنی صحبت می‌کرد، مورد حملهٔ اسیدپاشی قرار گرفت.

با گذشت بیش از سه ماه و نیم از این حادثه و دست‌کم سه مورد اسیدپاشی دیگر در اصفهان هنوز متهم یا متهمان این حادثه از سوی نیروی انتظامی شناسایی و معرفی نشده‌اند.

این در حالی است که مهدیه گلرو، یکی از شرکت‌کنندگان در تجمع اعتراضی به اسیدپاشی‌های اصفهان، از روز ۴ آبان‌ماه در بند دول-الف سپاه پاسداران در بازداشت به سر می‌برد.

One thought on “برادر سهیلا جورکش: نه خبری از مسوولان دولتی است نه خبری از وعده‌های‌شان

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: