آلبوم عکس: هم‌بستگی جهانی با قربانیان حمله تروریستی به دفتر مجله شارلی ابدو

Lyon-Charlie-Hebdo-Protest-1

تقاطع: شام‌گاه چهارشنبه (۷ ژانویه-۱۷ دی) شهرهای مختلف جهان شاهد هم‌بستگی عمومی با قربانیان حمله‌ی پیش از ظهر این روز به دفتر مجله‌ی فکاهی “شارلی ابدو” بود.

در این تجمعات گسترده‌، علاوه بر مردم شهرهای فرانسه هم‌چون پاریس، نیس، لیون، مارسی و تولوز، شهروندان دیگر کشورهای جهان نیز با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن به زبان فرانسه نوشته شده بود: “من شارلی هستم” در خیابان‌ها و میدان‌های اصلی شهرهای‌ محل زندگی‌شان جمع شدند و یاد قربانیان این حمله‌ی تروریستی را گرامی داشتند.

نیویورک، لندن، برلین، بارسلون، مادرید، تورنتو، مونترال، بروکسل و سائوپائولو از جمله شهرهایی بودند که این تجمعات در آن‌ها برگزار شد.

در جریان حمله‌ی روز چهارشنبه به دفتر مجله‌ی فکاهی “شارلی ابدو” در مرکز شهر پاریس، ۱۲ نفر شامل دو پلیس و ده روزنامه‌نگار کشته و ۱۱ روزنامه‌نگار دیگر زخمی شدند که حال چهار نفر آن‌ها وخیم گزارش شده است.

در میان کشته‌شدگان، نام چهار کارتونیست مطرح فرانسوی از جمله “استفان شاربونیِه” (شارب) سردبیر “شارلی ابدو” دیده می‌شود.

Charlie-HEBDO-Terrorists-New

گفتنی است پلیس فرانسه، بامداد امروز، تصاویر سعید و شریف کواشی، دو برادر فرانسوی الجزایری‌تبار را به عنوان عاملان اصلی این عملیات تروریستی منتشر کرد.

گفته می‌شود “حمید مراد” نفر سومی که در رسانه‌ها به عنوان راننده‌ی خودروی مهاجمان معرفی شده بود، شام‌گاه چهارشنبه خود را به پلیس تسلیم کرده است. برخی گزارش‌ها از بازداشت ۷ مرد و زن در ارتباط با این پرونده خبر داده‌اند.

هم‌چنین، برخی اخبار غیررسمی حاکی از آن است که برادران کواشی، تابستان امسال از سوریه به فرانسه بازگشتند و یکی از آن‌ها نیز در سال ۲۰۰۸ به اتهام‌های تروریستی و اعزام نیروهای جهادی به عراق، محاکمه و به ۱۸ ماه زندان محکوم شده بود.

در همین حال، روز پنج‌شنبه، فرانسه شاهد یک تیراندازی مرگ‌بار دیگر به سوی دو مامور پلیس در منطقه‌ای در حومه‌ی جنوب پاریس بود.

در این حادثه، یک مامور پلیس کشته، و یک مامور دیگر و یک شهروند عادی نیز زخمی شدند.

هنوز شواهدی مبنی بر وجود ارتباط میان این حمله و حمله‌ی خون‌بار روز چهارشنبه در پاریس وجود ندارد.

نظرتان را بنویسید