اعتراض‌های “حزب‌الله” موثر واقع شد: لغو کنسرت گروه “لیان” در شیراز

hezbollah-Protest-Against-Lian

تقاطع: به دنبال جنجال‌های روزهای گذشته بر سر برگزاری کنسرت گروه “لیان” در بوشهر، کنسرت این گروه در شیراز که قرار بود در روزهای ۲۱ و ۲۲ دی‌ماه در “تالار حافظ” برگزار شود، لغو شد.

محسن شریفیان، سرپرست این گروه با تایید این خبر به خبرگزاری “ایسنا” گفت: «هنوز چرایی این موضوع برای ما توضیح داده نشده، اما این‌که کنسرت لغو شده، حقیقت دارد.»

وی با بیان این‌که مسوولان باید پاسخگو باشند که چرا گروهی که مجوز داشته، کنسرتش لغو شده» اضافه کرد: «گروه لیان هرگز کنسرت‌هایش را به خواست خودش لغو نمی‌کند.»

آقای شریفیان در عین حال، از مردم شیراز کسانی که قرار بود به کنسرت لیان بروند، عذرخواهی کرد.

گفتنی است گروه “لیان” پس از برگزاری کنسرت‌های متعدد داخلی و خارجی، شام‌گاه جمعه (۱۲ دی-۲ ژانویه) موفق شد بعد از ۱۶ سال “ممنوعیت” برگزاری کنسرت در بوشهر، برای نخستین بار در زادگاه خود به اجرای برنامه بپردازد. هرچند که این اجرا به آسانی صورت نگرفت و با اعتراض‌های دامنه‌داری گروه‌های تندرو در بوشهر همراه شد.

به نوشته‌ی وب‌سایت محلی “خلیج فارس” معترضان که که خود را “امت حزب‌الله” می‌نامیدند و تعدادشان به ۱۰۰ نفر می‌رسید، پیش از آغاز نخستین سانس برگزاری کنسرت «با تجمع مقابل درب ورودی سالن شهید آوینی، ابتدا اقدام به برپایی نماز کردند».

این افراد با وجود حضور ماموران نیروی انتظامی نه تنها «به تجمع خود پایان ندادند» بلکه با “ادعای عدم رعایت شئونات اسلامی در این برنامه و اجراهای قبلی لیان”، مانع ورود تماشاگران به سالن شدند تا سانس اول کنسرت در ساعت ۷ شب لغو شود.

به پایه این گزارش، در پی “دستور استاندار” و “ورود قاطع‌تر نیروی انتظامی” درگیری‌هایی بین پلیس و برخی معترضان صورت گرفت به طوری‌که تجمع‌کنندگان از حدود ساعت ۸ متفرق شدند و سرانجام سانس دوم این کنسرت برگزار شد.

گفته شده که پلیس برای متفرق کردن این گروه از مخالفان از اسپری فلفل و باتوم استفاده کرده است.

با این وجود، مقامات برگزارکننده به کسانی که بلیط سانس سوم را در اختیار داشتند اطلاع دادند که این سانس برگزار نخواهد شد و از آن‌ها خواستند تا «به خانه‌های خود بازگردند».

هرچند که این پایان ماجرا نبود و معترضان “حزب‌اللهی” در روزهای گذشته نیز تجمعاتی را در مقابل استان‌داری بوشهر برگزار کردند که در نهایت به لغو کنسرت گروه “لیان” در شیراز انجامید.

نظرتان را بنویسید