محسن رضایی: سپاه و نیروهای مسلح باید از اقتصاد خارج شوند

Mohsen-Rezai-TV-Election

تقاطع: محسن رضایی، فرمانده‌ی اسبق سپاه پاسداران و کاندیدای یازدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری اسلامی در ایران، در گفتگویی با روزنامه‌ی شرق، چاپ تهران، گفت که با “تعامل” با رهبر جمهوری اسلامی، به دخالت سپاه پاسداران در اقتصاد پایان خواهد داد.

آقای رضایی در پاسخ به این سوال که ورود سپاه به اقتصاد در زمان فرماندهی خود او بر سپاه صورت گرفته و حال چه چیزی باعث تغییر نظرش شده گفت: «وقتی جنگ تمام شد، تقریبا پیمان‌کاری در ایران مرده بود و بخش خصوصی هم بیرون رفته بود. بخشی در اثر انقلاب ملی شده بود و صاحبان بخش خصوصی که به رژیم شاه وابستگی داشتند از ایران رفته بودند. در چنین شرایطی ورود سپاه و وزارتخانه‌ها و نهادهای دولتی به حوزه اقتصاد ضروری بود ولی پس از آن نیازی به ادامه فعالیت‌های آن‌ها نبود. سال‌۸۴ که سیاست‌های اصل‌ ۴۴ ابلاغ شد آخرین مهلت حضور دولت یا نیروهای مسلح در اقتصاد بود.»

او هم‌چنین در برابر این پرسش که چگونه می‌خواهد سپاهی را که زیر نظر دولت نیست از اقتصاد خارج کند اظهار داشت که رهبر حکومت ایران با او موافق است و با “تعامل” با خامنه‌ای این قضیه را حل خواهد کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی، اضافه کرد که خود دولت فعلی است که تقاضای ادامه فعالیت‌های سپاه را در اقتصاد دارد «تا جایی که پروژه‌هایی در منطقه عسلویه به درخواست خود دولت به سپاه واگذار شد و همین آقای قاسمی وزیر نفت هم در اثر اصرار و تقاضای دولت بود که وارد دولت شد».

گفتنی است در جریان نخستین مناظره‌ی هشت کاندیدای تاییدصلاحیت‌شده‌ی انتخابات پیش رو، علاوه بر محسن رضایی، محمدرضا عارف نیز وعده داد که به دخالت سپاه در اقتصاد و دولت پایان خواهد داد، امری که با مخالفت محمدباقر قالیباف، دیگر کاندیدای سپاهی انتخابات روبه‌رو شد.

رضایی با بیان اینکه می‌خواهد «کلا اقتصاد را مردمی کند» گفت: «هیچ تبعیضی هم قایل نخواهم بود چه برای وزارتخانه‌ها و چه نیروهای مسلح. همه باید از اقتصاد بیرون بروند.»

او مدعی شد که «۳۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور زیر سر تحریم‌ها و ۷۰ درصد زیر سر سوءمدیریت و مسایل داخلی کشور است».

One thought on “محسن رضایی: سپاه و نیروهای مسلح باید از اقتصاد خارج شوند

  1. با‏توجه به باور موجود در آفای رضائی بیشتر باید ایشان انسانی اتوپیست باشند تا یک سیاستمدار عملگرا، آخر چطور با تعامل بارهبری که فاقد پایگاهی در میان مردم میباشد و تکیه‏ی خود او بر سرنیزه‏ی سپاه میباشد، سپاهیانی که چنگال اختاپوسی خود را در تمام عرصه‏های اقتصادی سیاسی اجتماعی، مخابرات، نفت، مجلس، ادرات دولتی تا باشگاههای ورزشی گسترش داده‏اند از این عرصه‏ها بیرون کشید و به پادگانها فرستاد. اسماغیل

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: