تصویری: دردسر نمایش مچ پای سلنا گومز در مسجد شیخ‌زاید ابوظبی

Selena-Gomez-Abuzhabi-Grand-Mosque-1
برای دیدن عکس در اندازه بزرگ‌تر روی آن کلیک کنید.

تقاطع: سلنا گومز، خواننده و بازیگر امریکایی به دلیل انتشار تصاویری از خود در “مسجد اعظم شیخ‌زاید” در شهر ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی مورد انتقاد قرار گرفته است. مقامات این مسجد، معلوم بودن مچ پاهای “سلنا” در این تصاویر را “بی‌حرمتی” به مسجد خوانده‌اند.

این ستاره ۲۲ ساله، در یکی از این دو عکس -که بعد از اعتراض‌های صورت‌گرفته آن‌ها را از روی صفحه‌ی اینستگرام خود حذف کرده- عبای بلندی بر سر دارد در حالی که مچ و بخشی از پایش را نشان می‌دهد. او در عکس دیگر نیز در حال خندیدن در کنار چند سلبریتی جوان دیگر از جمله “کِندال جِنِر” در محوطه‌ی مسجد دیده می‌شود.

مقامات “مسجد اعظم ابوظبی” گفته‌اند که هر دوی این رفتارها در داخل فضای مسجد ممنوع است.

هرچند که سلنا گومز این عکس‌ها را از روی حساب اینستگرام خود برداشت اما انتشار آن‌ها در وب‌سایت‌های خبری با واکنش‌های منفی زیادی از سوی کاربران مسلمان روبه‌رو شد. از جمله در وب‌سایت بریتانیایی “دیلی-میل”، کاربری خطاب به او نوشت: «اینجا یک مکان دینی است نه جایی برای تفریح کردن.»

“گومز” اولین سبلریتی نیست که به خاطر عکس گرفتن در مسجد شیخ‌زاید ابوظبی مورد سرزنش قرار می‌گیرد. پیش‌تر در نوامبر ۲۰۱۳ نیز مقامات این مسجد از ریحانا ستاره مشهور موزیک پاپ خواسته‌ بودند تا به دلیل گرفتن عکس‌هایی که از دید آن‌ها با “تقدس” این محل در تضاد بود، مسجد را ترک کند.

مسجد شیخ‌زاید، سومین مسجد بزرگ جهان به شمار می‌رود و تنها مسجدی در امارات متحده عربی است که ورود گردشگران غیرمسلمان به آن مجاز است.

نظرتان را بنویسید