ضرب‌و‌شتم دانش‌آموز به خاطر تعلل در پوشیدن لباس ورزشی در مدرسه‌ای در سنندج

Phisical-Fine-Iran-Schools-1

تقاطع: در ادامه‌ی انتشار اخبار مربوط به تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس ایران، گزارش‌ها از ضرب‌وشتم یک دانش‌آموز کلاس ششم ابتدایی در یکی از مدارس مناطق حاشیه‌نشین سنندج توسط معلم ورزش این مدرسه حکایت دارد.

پدر این دانش آموز ۱۲ ساله که نخواسته نامش فاش شود، روز سه‌شنبه (۲ دی-۲۳ دسامبر) به خبرگزاری “فارس” گفت که ضرب و شتم شدید فرزندش توسط معلم مدرسه، تنها به خاطر “تعلل در پوشیدن لباس ورزشی” بوده است.

او این اتفاق را “ناپسند و نابخشودنی” توصیف کرد و افزود: «اگر هم ما این فرد را ببخشیم نمی‌توانیم هیچ‌گاه آثار روانی را که بر فرزندم در این حادثه وارد شده و تحقیری که بر وی تحمیل شده است، پاک کنیم.»

این پدر با بیان این‌که «با گذشت ۶ روز از این اتفاق هنوز آثار تورم بر پهلو و لگن پسرش قابل مشاهده است»، از پیگیری «امور مربوط به پزشکی قانونی و شکایات قانونی دیگر» توسط خود طی روزهای آینده خبر داد.

خود این کودک ۱۲ ساله نیز در حالی که “اشک” می‌ریخت در شرح این حادثه به “فارس” گفت: «معلم بر بالای یک بلندی ایستاده بود و ما داشتیم خودمان را برای زنگ ورزش آماده می‌کردیم که ناگهان با صدایی بلند و لفظی غیراخلاقی به ما گفت که سریع‌تر لباس‌های ورزشی‌تان را بپوشید. به محض این‌که خواستم شلوارم را برای پوشیدن گرمکن ورزشی تعویض کنم، با ضربه‌ی محکم پای معلم‌مان مواجه شدم و به طرف دیگر کلاس پرت شدم و هم‌کلاسی‌هایم به کمکم آمدند و مرا از روی زمین بلند کردند.»

گفتنی است از زمان آغاز سال تحصیلی جدید، گزارش‌های متعددی از ضرب و شتم دانش آموزان در مدارس شهرهای مختلف ایران منتشر شده است.

در یکی از آخرین اخبار در این خصوص، روزنامه “شهروند” چاپ تهران در شماره روز ۲۵ آذرماه خود گزارش داد که معلم یک مدرسه ابتدایی در پاکدشت ورامین، چهار دانش‌آموز تبعه‌ی افغانستان این مدرسه را مجبور کرد تا به دلیل نیاوردن کتاب‌های‌شان، دست‌های خود را در کاسه توالت فرو کنند.

خبرگزاری “ایلنا” نیز روز ۱۰ آذرماه در گزارشی از ضرب‌وشتم دانش‌آموز یکی از دبیرستان‌های پسرانه منطقه ۹ تهران خبر داده و نوشته بود که وی پس از درخواست پاک‌کن از همکلاسی خود، ناگهان با حمله و ضرب و شتم شدید از سوی دبیر ادبیات مواجه شد که با پا، ضربه شدیدی به “آلت تناسلی” او وارد کرد و «با ناسزا او را از کلاس بیرون انداخت» به گونه‌ای که این دانش‌آموز با “قفسه سینه” به شدت به زمین خورد.

این خبرگزاری چهار روز پیش‌تر در ۶ آذرماه نیز گزارش داده بود که یک دانش‌آموز ۹ ساله در یکی از مدارس شهرستان میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، توسط یک معلم به شدت مورد تنبیه بدنی قرار گرفت و بعد از چند روز، به دلیل عفونتی که در بین انگشتانش ایجاد شد، برای درمان به بیمارستانی در زاهدان انتقال یافت.

در میانه‌های مهرماه هم، خبرگزاری دولتی ایرنا، گزارش داد که مدیر دبستان پسرانه “مشیر دوانی” در بندرعباس، تمامی دانش آموزان کلاس پنجم این دبستان را با یک “لوله پولیکا” مورد ضرب‌وشتم قرار داده است.

One thought on “ضرب‌و‌شتم دانش‌آموز به خاطر تعلل در پوشیدن لباس ورزشی در مدرسه‌ای در سنندج

  1. حیف از نام معلم که به این موجودات پست و حیوان صفت داده شود.این موجودات رذل و بی شرف و مادون حیوان در اموزش و پرورش چه میکنند؟؟؟ اینها باید عمله خوکدانی ها و … باشند.کی و کجا و چه کسی قرار است حق اینها را کف دستشان بنهد؟؟؟

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: