سال گذشته ۷۰ هزار “روحانی” به مدارس سراسر کشور اعزام شدند

Mollahs-in-Iran-School

تقاطع: مشاور وزیر آموزش و پرورش در دولت حسن روحانی می‌گوید سال گذشته ۷۰ هزار “روحانی” به مدارس سراسر کشور اعزام شده‌اند و این رویه در سال جاری نیز ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، “حجت‌الاسلام مجتبی ملکی” صبح روز یکشنبه (۱۶ آذر-۷ دسامبر) در “نشست امور همکاری‌های مشترک حوزه و آموزش و پرورش” در استان مازندران، این همکاری‌ها را “مطلوب” و “رو به توسعه” توصیف کرد و گفت که حضور “روحانیان” در مدارس “فراتر” از پاسخ‌گویی به سوالات شرعی و دینی دانش‌آموزان در قالب اجرای “طرح امین” است.

آقای ملکی ارائه‌ی مشاوره‌های مذهبی به دانش‌آموزان را “امری ضروری” دانست و با بیان این‌که «با توجه به ظرفیت‌های موجود، همکاری‌های فرهنگی بین دو نهاد روحانیت و آموزش و پرورش باید بیشتر شود»، خواستار “افزایش حضور مبلغان در مدارس” شد.

او در عین حال گفت که «به روز شدن مبلغان مذهبی برای تامین نیازهای قشر دانش‌آموزی ضروری است».

“دبیر ستاد همکاری حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش” پیش از این نیز در آبان ماه، در سخنانی مشابه، حضور “روحانیان” به عنوان مشاور مذهبی در مدارس را “بسیار لازم” و “ضروری” دانسته و از این‌که «به دلیل کمبود روحانیان نمی‌توان همه مدارس کشور را تحت پوشش طرح “امین” قرار داد»، ابراز “تاسف” کرده بود.

در همین ارتباط، روز ۶ آذرماه، عبدالله سالمی، رییس آموزش و پرورش شهرستان ساوه در گفتگو با خبرگزاری “تسنیم” از اجرای طرح موسوم به “امین” در ۳۶ مدرسه این شهرستان خبر داد و گفت که این طرح برای مقابله با «توطئه‌های دشمن و راه‌اندازی فضاهای مجازی غیرمجاز در راستای منحرف کردن نسل جوان کشور و جدایی آنها از دین و معنویت اسلامی صورت گرفته است».

علی شیرخانی، “معاون پرورشی و آموزشی” اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز روز سوم مهرماه در سخنانی در اراک خواستار نقش پررنگ‌تر حوزه‌های علمیه در مدارس شده و گفته بود که طرح “امین” در مدارس «جز با همکاری و تعامل همه‌جانبه آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه نتیجه مطلوبی نخواهد داشت».

پیش از این، در مردادماه امسال، علی‌اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش در دولت حسن روحانی از پررنگ‌تر شدن نقش “روحانیان” در مدارس سراسر کشور خبر داده و گفته بود که به منظور «بهره گرفتن از حضور علما و کارشناسان دینی در مدارس»، تفاهم‌نامه‌ای را با هاشم حسینی بوشهری، “مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور” امضا کرده است.

نظرتان را بنویسید