دانش‌آموز تهرانی با ضربه شدید معلم به آلت تناسلی‌اش روانه بیمارستان شد

عکس از آرشیو انتخاب شده است.
عکس از آرشیو انتخاب شده است.

تقاطع: در ادامه‌ی اتفاقات مرتبط با خشونت در مدارس ایران، خبرگزاری “ایلنا” از انتقال دانش‌آموز ۱۵ ساله‌ی یکی از دبیرستان‌های تهران به بیمارستان، به دنبال تنبیه بدنی شدید توسط معلم ادبیاتش خبر داده است.

این خبرگزاری روز دوشنبه (۱۰ آذر-۱ دسامبر) در شرح ماجرا نوشت که هفته‌ی گذشته دانش‌آموز یکی از مدارس پسرانه منطقه ۹ تهران که از بیماری قلبی نیز رنج می‌برد از هم‌کلاسی خود پاک‌کن خواست که به دنبال آن، معلم ادبیات «با عصبانیت به سوی وی حمله‌ور شد» و با پا ضربه شدیدی به “آلت تناسلی” وی وارد کرد و «با ناسزا او را از کلاس بیرون انداخت» به گونه‌ای که این دانش‌آموز با “قفسه سینه” به شدت به زمین خورد.

بر اساس این گزارش، ناظم این مدرسه که از بیماری قلبی این دانش‌آموز باخبر بود، بلافاصله وی را به دستشویی منتقل و خانواده وی را مطلع کرد و مادر این دانش‌آموز، با حضور در مدرسه فرزندش را به بیمارستان رساند.

به گفته مادر این دانش‌آموز، شدت ضربه به حدی بود که «فرزندش قادر به نشستن نبود و با رسیدن به بیمارستان، بلافاصله وی را به اورژانس منتقل کردند».

پدر و مادر این دانش‌آموز با بیان این‌که تاکنون ۸۰۰ هزار تومان هزینه درمان فرزندشان کرده‌اند به ایلنا گفته‌اند که پسرشان به دلیل شدت “اضطراب” و “استرسی” که در نتیجه این اتفاق به وی وارد شده، «از رفتن به مدرسه هراس دارد».

“ایلنا” از قول مدیر این دبیرستان نیز نوشته معلم خاطی با وجود “کتمان” و “توجیه” این واقعه «حاضر است تمام هزینه‌های درمان این دانش‌آموز را متقبل شود و از این دانش‌آموز و والدینش عذرخواهی کند».

او در عین حال تاکید کرده که رسیدگی به شکایت از معلم به خاطر تنبیه بدنی معمولا ۷ تا ۸ ماه طول می‌کشد و در صورت اثبات تخلف نیز، معلم خاطی ابتدا “تذکر” می‌گیرد و در صورت تکرار تخلف، از مدرسه اخراج خواهد شد.

در همین حال، مسعود ثقفی، “سخنگوی آموزش و پرورش تهران” در گفتگو با “ایلنا” با بیان اینکه علاوه بر “تنبیه بدنی”، حتی “تحقیر” و “توهین” به دانش‌آموزان نیز در مدارس مجاز نیست ابراز اطمینان کرد که «برخوردهای قانونی لازم با این معلم خاطی صورت خواهد گرفت».

بر اساس آخرین گزارش‌ها، والدین این دانش‌آموز، «در نهایت با عذرخواهی معلم و دادن تعهد کتبی از سوی وی» رضایت دادند و از شکایت از وی صرف‌نظر کردند.

این برای دومین بار در کمتر از یک هفته‌ی گذشته است که اخبار مربوط به تنبیه بدنی شدید دانش‌آموزان در مدارس ایران رسانه‌ای می‌شود. پیش‌تر در روز ۶ آذرماه نیز، “ایلنا” گزارش داده بود که یک دانش‌آموز ۹ ساله در یکی از مدارس شهرستان میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، توسط یک معلم به شدت مورد تنبیه بدنی قرار گرفت به گونه‌ای که بعد از چند روز و به دلیل عفونتی که در بین انگشتان این دانش‌آموز ایجاد شد، وی برای درمان به بیمارستانی در زاهدان انتقال یافت.

این خبرگزاری با بیان این‌که گزارش‌ها در خصوص تنبیه دانش‌آموز با شلاق یا شیلنگ تایید نشده است، اضافه کرده بود که «معلم خاطی و مدیر این مدرسه از کار برکنار شده‌اند».

گفتنی است در موردی دیگر از تنبیه بدنی دانش‌آموزان در مدارس، در میانه‌های مهرماه گذشته، غلام‌عباس عبدلی، مدیر دبستان پسرانه “مشیر دوانی” در بندرعباس، تمامی دانشآموزان کلاس پنجم این دبستان را با یک “لوله پولیکا” مورد ضرب‌وشتم قرار داد.

وی در گفتگو با خبرگزاری “ایرنا”، با دفاع از این عملش، تنبیه دانش‌آموزان را “لازمه کنترل و مدیریت دبستان” توصیف کرد و گفت که بر اساس قانون پادگان، «تشویق برای یک نفر و تنبیه برای همه است» و از این‌رو، اگر باز هم دانش‌آموزان مرتکب خلاف شوند «به آنان رحم نمی‌کند و شخصا همه آنها را تنبیه بدنی خواهد کرد».

نظرتان را بنویسید