مقام امنیتی: تایید صلاحیت هاشمی تبعات سنگینی برای نظام داشت

Reza-Seraj

تقاطع: رضا سراج، از چهره‌های سپاهی–امنیتی در ایران در یک سخنرانی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، هاشمی رفسنجانی را نماد «اشرافیت» و «تغییر در نظام» دانست و رد صلاحیت وی توسط شورای نگهبان را باعث «به هم خوردن پازل دشمن» ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس (متعلق به سپاه پاسداران)، آقای سراج که این خبرگزاری وی را “کارشناس عالی مسائل راهبردی و استراتژیک” معرفی کرده، «گفتمان مخالفان نظام» را یکی از «حساس‌ترین گفتمان‌ها» در فضای انتخابات پیش رو دانشت و گفت که «دشمنان نظام و توطئه‌گران انقلاب اسلامی در مسیر تنش‌زایی و حضور حداقلی مردم برنامه‌هایی را تدوین کرده‌اند که مهم‌ترین آن “گفتمان تغییر” است».

او با بیان اینکه «بررسی‌ها نشان می‌دهد آمریکا و غرب از دو سال قبل برای این انتخابات برنامه‌ریزی کرده‌اند»، مدعی شد که «اگر هاشمی تأیید صلاحیت می‌شد ناخواسته مجری گفتمان تغییر بود و این صرف‌نظر از مسائل انتخابات، تبعات منفی و سنگینی برای نظام داشت».

رییس اسبق سازمان بسیج دانشجویی، در ادامه تصریح کرد: «با نگاهی به نشست‌های مؤسسات مطالعات راهبردی می‌بینیم آن‌ها در تلاش‌اند مسیر تغییر در منطقه را از بهار عربی به بهار ایرانی تغییر دهند و مردم را به خیابان‌ها بکشانند. آن‌ها آرایش انتخابات را به گونهای طرح‌ریزی کرده بودند که نماد گفتمان تغییر در جمهوری اسلامی یک نماد حداکثری باشد و بتواند از فیلتر صلاحیت‌ها عبور کند، این نماد باید بتواند تغییر را تبدیل به گفتمان و مطالبه از درون حاکمیت کند و در ‌‌نهایت به گزینه تغییر برسد.»

آقای سراج، دو تهدید “احتمال حمله اسراییل به ایران پس از انتخابات” و “تجزیه کشور”، به عنوان دو راهبرد مخالفان معرفی کرد و افزود: «درصدی هم احتمال حمله اسراییل به ایران نمی‌رود چرا که به طور رسانه‌ای و مقتدرانه اعلام کردیم در جنگ هشت روزه که اسرائیل شکست خورد به واسطه موشک والفجر پنج و تجهیزات نظامی ایران بود؛ هم‌چنین در صد سال گذشته یک میلیون کیلومترمربع از خاک کشور جدا شد اما امروز شاهد آن هستیم که حتی یک وجب نیز تجزیه نشده است.»

مسوول «آینده‌پژوهی» دانشگاه «امام حسین» سپاه پاسداران، «الگوهای تغییر» هاشمی را «توقف فرآیند هسته‌ای و لغو تحریم‌ها، مذاکره با آمریکا و به رسمیت شناختن اسراییل» عنوان کرد و خاطرنشان کرد که «طرح این مباحث از سوی آقای هاشمی می‌توانست کشور را دچار دوگانگی در حاکمیت و امنیت ملی بکند و این گفتمان تغییر می‌توانست کشور را با خطر مواجه کند».

گفتنی است در کارنامه‌ی رضا سراج، همکاری با سازمان حفاظت و اطلاعات سپاه پاسداران، خبرگزاری فارس و صدا و سیما دیده می‌شود. علی افشاری، فعال سابق دانشجویی پیش از این فاش کرده بود که رضا سراج، با نام مستعار «علوی»، سربازجوی پرونده‌ی او در جریان بازداشتش در سال ۱۳۷۹ بوده است.

نظرتان را بنویسید