بازداشت فرد مهاجم با اسپری فلفل به دو دختر دانشجو در مشهد

Hijab-Issue-Iran

تقاطع: روزنامه‌ی “خراسان”، چاپ مشهد، در شماره‌ی روز پنج‌شنبه (۱۵ آبان-۶ نوامبر)‌ خود، از بازداشت فردی خبر داده که “با جعل عنوان بسیجی” بر روی صورت دو دختر دانشجو، “اسپری فلفل” پاشیده بود.

این روزنامه در شرح این ماجرا نوشته است: «چند روز قبل ۲ دختر دانشجو سوار بر یک دستگاه پراید در بزرگراه غرب مشهد در حال حرکت بودند که ناگهان راننده خودروی دیگری آنان را به بهانه واهی متوقف کرد و با جعل عنوان “بسیجی” به صورت آن‌ها اسپری فلفل پاشید. دختران جوان که از اقدام راننده ۲۷ ساله خودرو مبهوت شده بودند و از سوزش چشم‌ها به خود می‌پیچیدند موفق شدند شماره خودرو را به خاطر بسپارند.»

این گزارش اضافه کرده که فرد مهاجم بعد از شناسایی توسط ماموران انتظامی بازداشت و در اختیار دستگاه قضایی قرار گرفته است.

عامل این حمله که پیش از این نیز به اتهام خرید و فروش سلاح، مدتی را در بازداشت سپری کرده بود، از سوی قاضی پرونده، علاوه بر اتهام “ایجاد مزاحمت برای بانوان”، با اتهام “غصب عنوان بسیجی” نیز روبه‌رو شده است.

در همین حال، به دنبال انتشار این گزارش در روزنامه “خراسان”، وب‌سایت بی.بی.سی فارسی نیز نوشته که حدود دو هفته قبل، گزارش‌هایی مبنی بر وقوع سه مورد اسیدپاشی در مشهد دریافت کرده است.

به نوشته‌ی این وب‌سایت، «آخرین مورد گزارشی درباره حمله با اسید در بلوار سجاد مشهد بود و گفته می‌شد قربانی این اسیدپاشی برای درمان به تهران انتقال یافته بود».

گفتنی است به دنبال انتشار اخبار اسیدپاشی‌های سریالی اصفهان از هفته‌ی پایانی مهرماه امسال، گزارش‌های تاییدنشده‌ای از وقوع موارد مشابه در شهرهای مختلف ایران منتشر شد که مقامات امنیتی و انتظامی جمهوری اسلامی با رد این گزارش‌ها، اعلام کردند که با “شایعه‌سازان” به “شدت” برخورد خواهند کرد.

این در حالی است که با گذشت بیش از یک ماه از وقوع اولین مورد اسیدپاشی‌ها در اصفهان، هنوز عامل یا عوامل آن بازداشت نشده‌اند.

در آخرین اظهارنظر در این خصوص، عوض حیدرپور، عضو هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی برای بررسی‌ اسیدپاشی‌های اصفهان، روز چهارشنبه (۱۴ آبان)، با رد “ملی” بودن این پرونده، به خبرگزاری “ایسنا” گفت: «برداشت ما این است که همه موارد اسیدپاشی کار یک نفر بوده است و به نظر نمی‌آید این یک کار سازمان‌دهی شده و تشکیلاتی علیه جریانات اجتماعی باشد.»

او هم‌چنین با بیان این احتمال که «ممکن است عامل اسیدپاشی‌ها مریض روانی با شخصیت ضداجتماعی و یا فردی باشد که خواسته با هوشمندی و زرنگی مشکلی را برای جامعه ایجاد کند»، از رسانه‌های داخلی خواست تا با انتشار اخبار وقوع موارد مشابه در کشورهای دیگر از جمله انگلیس و امریکا، «هوشیاری به خرج دهند» تا «از کاه، کوه ساخته نشود و مسائل منطقه‌ای جنبه ملی پیدا نکند».

نظرتان را بنویسید