عکس و ویدئو: بندبازی ماجراجوی امریکایی در ارتفاع بیش از ۱۸۰ متری با چشم بسته

Nik-Wallenda-walk-between-Skylines-1

تقاطع: “نیک والندا”، ماجراجوی ۳۵ ساله امریکایی، شام‌گاه یکشنبه (۲ نوامبر-۱۱ آبان)، بدون تجهیزات و طناب امنیتی، بیش از ۸ دقیقه را در ارتفاع بالای ۱۸۰ متری با چشمان باز و بسته بر روی یک طناب طی کرد.

وی ابتدا با چشمان باز، از بالای آسمان‌خراش ۲۰۴ متری “لئو برنت” در یک سوی رودخانه‌ی شیکاگو با شیبی ۱۹ درجه به طرف یکی از دو برج “مارینا” در سوی دیگر این رودخانه در ارتفاع ۱۷۹ متری رفت. او این مسیر را در ۶ دقیقه و ۵۰ ثانیه طی کرد.

اما بخش دلهره‌آور‌تر این ماجراجویی وقتی بود که والندا در مقابل دوربین‌های تلویزیونی چشمان خود را با چشم‌بند بست تا مسیر بین دو برج “مارینا” را باز هم بدون طناب و تجهیزات امنیتی طی کند.

او این مسیر ۲۸ متری را نیز در زمان یک دقیقه و ۱۷ ثانیه پشت سر گذاشت.

ده‌ها هزار نفر در زیر آسمان‌خراش‌های شیکاگو به تماشای هنرنمایی “نیک والندا” نشسته بودند و هم‌زمان میلیون‌ها نفر نیز در پای گیرنده‌های تلویزیونی و اینترنتی این صحنه‌ها را به صورت زنده و البته با تاخیری ۱۰ ثانیه‌ای تماشا می‌کردند. تاخیری که به شبکه‌های تلویزیونی فرصت می‌داد تا در صورت وقوع هرگونه حادثه‌ای برای این بندباز، پخش زنده را قطع کنند.

والندا که سابقه‌ی عبور از عرض آبشار نیگارا میان دو کشور امریکا و کانادا را نیز در کارنامه‌ی خود دارد، یکشنبه‌شب موفق شد تا رکورد جهانی را از نظر ارتفاع و شیب از آن خود کند و نام خود را در کتاب رکوردهای “گینس” ثبت نماید.

او در زمان ثبت این رکورد، با میکروفون و دوربینی که به لباسش نصب شده بود، هیجان خود را نیز به صورت زنده به بینندگان تلویزیونی منتقل می‌کرد.

تصاویر این ماجراجویی را در ادامه ببینید.

نظرتان را بنویسید