کشورهای خارجی، “ضد انقلاب” و “رسانه‌های بیگانه” متهم اصلی اسیدپاشی‌های اصفهان

Younesi-Ali
علی یونسی، دستیار ویژه حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌ها

تقاطع: درحالی‌که با گذشت دو هفته از آخرین مورد تاییدشده‌ی اسیدپاشی‌های سریالی در اصفهان، عامل یا عاملان این اسیدپاشی‌ها هنوز شناسایی نشده‌اند، شماری از ارشدترین چهره‌های حکومتی در ایران می‌گویند این حوادث “سازمان‌یافته” و دارای ریشه‌ی خارجی برای ناامن نشان دادن کشور است.

به گزارش خبرگزاری “فارس”، علی یونسی، دستیار ویژه حسن روحانی در امور اقوام و اقلیت‌ها و وزیر اسبق اطلاعات در دولت محمد خاتمی، روز دوشنبه (۵ آبان-۲۷ اکتبر)، در سخنانی در جمع خبرنگاران، مساله‌ی اسیدپاشی را یک “کار ضد ملی” توصیف کرد و با بیان این‌که «یک ایرانی نمی‌تواند چنین جنایتی بیافریند» گفت که «این مسأله هر چه باشد از گروهک‌های ضدانقلاب و کشورهای خارجی الهام گرفته می‌‌شود».

او با تاکید بر این‌که «ایرانی‌ها فرهنگی ضدخشونت دارند» مدعی شد که «اگر عامل این مسأله یک ایرانی باشد متأثر و مزدور سرویس‌های خارج از کشور است».

جواد لاریجانی، رییس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه جمهوری اسلامی نیز یکشنبه‌شب (۴ آبان) در گفتگویی با شبکه‌ی دو تلویزیون دولتی ایران گفت “میزان تبلیغات” انجام‌شده در رسانه‌های به گفته‌ی او “بیگانه” بر روی موضوع اسیدپاشی‌های اصفهان، این “شائبه” را برای وی به وجود آورده که «نکند برخی کشورها که در قتل ندا آقاسلطان دست داشتند، دست‌شان در جریان اسیدپاشی‌های اصفهان نیز “آلوده” باشد».

او سپس با تاکید بر ادعای کشته‌شدن این دختر معترض به نتایج انتخابات خرداد ۸۸ توسط عوامل سرویس‌های اطلاعاتی غربی، اضافه کرد: «در فتنه ۸۸ دیدید که یک دختر بیچاره، ندا آقاسلطان را کشتند و ازش عکس گرفتند و قاتل، امروز در انگلستان “شق‌شق” راه می‌رود و کسی کاری به کارش ندارد.»

در همین ارتباط، “روزنامه‌ی جمهوری اسلامی” نزدیک به هاشمی رفسنجانی نیز روز دوشنبه درمطلب کوتاهی به دو جناح “اصول‌گرا” و “اصلاح‌طلب” هشدار داد که از زدن اتهام به یکدیگر درباره‌ی اسیدپاشی‌ها خودداری کنند و «این احتمال را نیز در نظر بگیرند که شاید اسیدپاشی توسط کسانی صورت گرفته باشد که می‌خواهند کشور را وارد دعواهای سیاسی کنند تا خود بتوانند ماهی مقصود را از آب گل‌آلودشده صید نمایند».

این‌گونه اظهارنظرها امروز سه‌‌شنبه (۶ آبان) نیز ادامه پیدا کرد به طوری‌که حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات در دولت احمدی‌نژاد، در گفتگویی کوتاه با “شبکه خبری راه دانا” نزدیک به نهادهای امنیتی مدعی شد که «موضوع اسید‌پاشی به صورت حساب‌شده توسط برخی جریانات در داخل و خارج انجام شده است».

وی با اشاره به بررسی طرح‌ مربوط به “امر به معروف و نهی از منکر” در مجلس شورای اسلامی، این طرح را “پاشنه آشیل دشمن” خواند و اضافه کرد: «دشمنان ما به دنبال این هستند که این فریضه الهی و اقدام ارزشی را زمین بزنند.»

در همین روز، محسن رضایی، فرمانده اسبق سپاه پاسداران نیز در سخنانی در “همایش ملی پدافند غیرعامل” اسیدپاشی‌های اصفهان را به دشمنان جمهوری اسلامی نسبت داد و گفت: «در چند ماه اخیر، تمام منطقه جز ایران ناامن بود و شاهد بودیم که برای برهم زدن ثبات و آراش کشورمان، یک معلم را در سیستان کشتند و یا در اصفهان اسیدپاشی کردند و سپس تمام رسانه‌های آن‌ها به صورت سازماندهی‌شده و هدفمند آن‌قدر به این موضوع پرداختند که حدود ۱۰۰۰ نفر را مجبور کردند در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کنند.»

در حاشیه‌ی همین همایش، حسن فیروزآبادی، رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی خواهان برخورد قوه قضاییه با رسانه‌هایی شد که «در قضیه اسیدپاشی داد زدند» و «سم‌پاشی کردند».

او با بیان این‌که «این سم‌پاشی رسانه‌ای از اسیدپاشی هم خطرناک‌تر است» گفت: «اگر در اسیدپاشی، ۴ نفر آسیب دیدند، ولی سم‌پاشی رسانه‌های بیگانه و بعضا خودی، جامعه را مسموم می‌کند.»

پیش‌‌تر در روز دوشنبه (۵ آبان) احمد خاتمی، یکی از “امامان جمعه‌” تهران، در گفتگو با خبرگزاری “مهر” از قوه قضاییه خواسته بود تا رسانه‌هایی را که به گفته‌ی او، «بی‌دلیل این جنایت را منتسب به امر به معروف و نهی از منکر کردند تحت تعقیب قانونی قرار دهد».

در روز شنبه (۳ آبان) نیز عبدالرضا رحمانی فضلی، “وزیر کشور” در دولت حسن روحانی، اسیدپاشی‌های اصفهان را در راستای موارد پیشین اسیدپاشی در کشور دانسته و با بیان این‌که این “بزه” و “جرم”، بیشتر «جنبه شخصی و انتقام‌جویی» دارد گفته بود که این بار «رسانه‌های خارجی» و «معاند»، این مساله را «به ناروا و در یک جنگ روانی بزرگ‌نمایی کرده‌اند».

در همین روز عباس جعفری دولت‌آبادی، “دادستان عمومی و  انقلاب تهران”، به خبرگزاری “فارس” گفت که از سوی این دادستانی «به رسانه‌هایی که در جریان اسیدپاشی، القای جریانات غربی را کردند، تذکراتی داده شده است».

تاکنون آریا جعفری، عکاس خبرگزاری “ایسنا” در اصفهان، و مهدیه گلرو، فعال حقوق زنان در تهران، دو نفری هستند که به دلیل عکاسی از تجمعات اعتراضی به اسیدپاشی و یا شرکت در آن، توسط دستگاه‌های اطلاعاتی بازداشت شده‌اند. به جز این دو نفر، ده‌ها معترض به اسیدپاشی در تهران و اصفهان نیز به دلیل حضور در اعتراضات مسالمت‌آمیز دستگیر شدند که بر اساس گزارش‌ها، برخی از آن‌ها هم‌چنان در بازداشت به سر می‌برند.

One thought on “کشورهای خارجی، “ضد انقلاب” و “رسانه‌های بیگانه” متهم اصلی اسیدپاشی‌های اصفهان

  1. دقیقاً درست بیان میکنند که اسید پاشی توسطه عامل خارجی طرح ریزی شده ! همانگونه که همین عوامل در آتش زدن سینمای رکس آبادان تعداد کثیری از مردمان بیگناه را زنده زنده سوزاندند و در کهریزک قتل عام کردند در حرم حضرت رضا بمب گذاشتند و در خوابگاه دانشگاه تهران عزیزانمان را از پنحره به بیرون پرتاب کردنند ودر سال ۸۸ملت را زیر چرخهای مشینشان له نمودند
    لعنت خدا بر این عوامل خارجی !!!

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: