نام و تصویر یکی دیگر از قربانیان اسیدپاشی اصفهان منتشر شد

Marziyeh-Ebrahimi-Ebtekar

تقاطع: رییس “سازمان محیط زیست” در ایران، تصویر دومین قربانی اسیدپاشی در اصفهان را منتشر کرد.

امروز جمعه (۲ آبان-۲۴ اکتبر) معصومه ابتکار با انتشار عکس عیادت خود از “مرضیه ابراهیمی” در “بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان” نوشت: «در این دیدار که پدر و همسر خانم ابراهیمی هم حضور داشتند، پیام دکتر روحانی مبنی بر ضرورت رسیدگی به وضعیت ایشان و پیگیری موضوع تا ریشه‌کنی این‌گونه اتفاقات در کشور را ابلاغ کردم و ضمن ابراز امیدواری برای بهبودی این خانم جوان گفتم که در مقابل این حرکت جنایت‌آمیز و غیر قابل قبول، همه دولت‌مردان ابراز تاسف کرده خواهان برخورد جدی هستند.»

روز پنج‌شنبه (۱ آبان) نیز احمد ابراهیمی، مدیر “بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان” به خبرگزاری “ایرنا” گفت که بعد از انتقال سهیلا جورکش به تهران، مرضیه ابراهیمی، تنها قربانی اسیدپاشی‌ است که در حال حاضر در این بیمارستان بستری است.

پیش‌تر، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با صدور اطلاعیه‌ای، بدون انتشار نام کامل این قربانی اسیدپاشی، وی را زنی ۲۵ ساله و متاهل با ۱۲ درصد سوختگی معرفی کرده و نوشته بود که او «از ناحیه سر و صورت، گردن، چشم‌ها (به خصوص چشم چپ) سینه و دست‌ها آسیب دیده است».

مرضیه ابراهیمی که انتشار خبر حمله با اسید به او در خبرگزاری “ایسنا”، اولین تایید رسمی بر شایعات و اخبار غیررسمی در خصوص اسیدپاشی‌های اصفهان بود، حدود ساعت شش عصر ۲۳ مهرماه در حال سوار شدن بر خودروی سمند خود در “خیابان مهرداد” توسط «مهاجمان ناشناس موتورسوار» مورد اسیدپاشی قرار گرفت.

سه روز بعد، همین خبرگزاری با انتشار گزارشی که در آن، اسامی قربانیان اسیدپاشی به صورت مستعار آمده بود، از قول همسر خانم ابراهیمی نوشت که «این زن جوان نیمی از صورت خود را از دست داده است» و ۱۲ درصد سوختگی او، «۱۲ درصد حیاتی» است.

گفتنی است به جز مرضیه ابراهیمی، سهیلا جورکش، دیگر قربانی اسیدپاشی است که با آسیب‌های جدی از جمله از بین رفتن کامل یک چشم و بخش بزرگی از بینایی چشم دیگرش روبه‌رو شده است.

خانم جورکش، شب نهم مهرماه در محدوده‌ی “میدان بزرگمهر” اصفهان در حالی که در اتومبیل خود نشسته بود و با مادرش تلفنی صحبت می‌کرد، توسط دو سرنشین یک موتور مورد حمله‌ی اسیدپاشی قرار گرفت.

او روز چهارشنبه (۳۰ مهر-۲۲ اکتبر) توسط حسن قاضی‌زاده هاشمی مورد که جراح قرنیه چشم است، معاینه شد و در همان شب نیز تحت عمل جراحی مقدماتی چشم چپ قرار گرفت.

به نوشته‌ی “ایرنا”، این دختر جوان در هنگام معاینه، «با ناله» از آقای هاشمی خواست تا «خودش» کار جراحی چشم او را انجام بدهد و «زیبایی» و «بینایی»اش را به وی بازگرداند.

بنا بر اعلام “مسوول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان”، علاوه بر این دو نقر، ۲ زن دیگر نیز در مهرماه در اثر اسیدپاشی به بیمارستان سوانح سوختگی این شهر مراجعه کردند و بعد از درمان سرپایی مرخص شده‌اند.

جهانبین حسن‌خانی روز پنجشنبه (۱ آبان)، به “ایرنا” گفت که یکی از این دو زن، تبعه‌ی افغان بوده و توسط یک زن افغان دیگر مورد حمله واقع شده بود و زن دیگر نیز علت سوختگی خود را به مسوولان بیمارستان اعلام نکرد.

وی هم‌چنین با بیان این‌که از آغاز امسال، «۱۱ نفر به دلیل سوختگی با اسید در اثر حادثه، یا اسیدپاشی در اثر درگیری و مسائل شخصی یا تهاجم از سوی افراد ناشناس» به این بیمارستان مراجعه کرده‌اند، مدعی شد که ۵ نفر از آن‌ها مرد بودند.

نظرتان را بنویسید