تصویری: حضور پررنگ سرمایه‌دار مخالفت حکومت ایران در دیدار مدیران پرسپولیس و رئال‌ مادرید

Perspolis-RealMadrid-Jahanshahi-1

تقاطع:  امیرحسین جهانشاهی، سرمایه‌دار مخالف جمهوری اسلامی در دیدار مدیران باشگاه پرسپولیس و رییس باشگاه رئال مادرید حضوری پررنگ داشته است.

در تعدادی از تصاویر منتشر‌شده از این دیدار که هم‌اکنون از روی وب‌سایت باشگاه پرسپولیس حذف شده‌اند، امیرحسین جهانشاهی، بنیان‌گذار تشکیلاتی به نام “موج سبز” و حمیدرضا سیاسی، رییس هیات مدیره باشگاه پرسپولیس در دو سوی فلورنتینو پرز رییس باشگاه رئال مادرید ایستاده‌اند و در یکی از تصاویر، یک سر شال باشگاه پرسپولیس در دست آقای جهانشاهی است.

این سرمایه‌دار ایرانی مقیم فرانسه که پس از وقایع جنبش سبز در سال ۸۸ با سرمایه‌گذاری رسانه‌ای توانست برای خود نامی دست‌وپا کند، مالک تلویزیون ماهواره‌ای “رها” نیز است.

او نخستین بار در ۲۹ دی‌ماه سال گذشته (۱۹ ژانویه ۲۰۱۴) و هم‌زمان با انتشار خبر رایزنی باشگاه پرسپولیس با باشگاه رئال مادرید برای انجام یک بازی دوستانه در خبرگزاری‌های ایران، در صفحه‌ی فیسبوک شخصی‌اش مدعی شده بود که این بازی با درخواست او و به واسطه‌ی دوستی‌اش با رییس باشگاه رئال مادرید انجام خواهد شد.

وی در این ارتباط نوشته بود: «از باشگاه رئال مادرید خواسته‌ام تا در پاسداشت صلح و دوستى، براى یک بازى دوستانه به ایران بروند و آن‌ها نیز پذیرفته‌اند تا مهمان کشور عزیزمان باشند.»

جهانشاهی  با ابراز امیدواری از این‌که این بازی «نقشى هر چند کوچک در تحقق آشتى ملى داشته باشد» افزوده بود: «مقدمات هماهنگى با باشگاه پرسپولیس در حال انجام است و جزییات آن در آینده‌اى نزدیک اعلام خواهد شد.»

حال با انتشار تصاویر دیدار مدیران باشگاه پرسپولیس با فلورنتینو پرز، به نظر می‌رسد که این ادعای او واقعیت داشته وی واسطه‌ی اصلی برگزاری دیدار دوستانه‌ی میان دو باشگاه خواهد بود.

دیداری که به گفته‌ی حمیدرضا سیاسی، ۳/۵ میلیون یورو برای باشگاه پرسپولیس آب خواهد خورد که البته این مبلغ مورد پذیرش اسپانسر این باشگاه نیز قرار گرفته است.

در همین ارتباط، وب‌سایت “شبکه‌ی اطلاع‌رسانی راه دانا”، نزدیک به سپاه پاسداران با انتشار گزارشی که به طور گسترده در سایر وب‌سایت‌های داخل ایران بازتاب یافته، جهانشاهی را دارای ارتباط با سرویس اطلاعاتی اسراییل (موساد) معرفی کرده و به خاطر نقش او در برگزاری این دیدار، از مدیران پرسپولیس به شدت انتقاد کرده است.

به دنبال انتشار این گزارش، محمدعلی پورمختار، رییس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی، در گفتگویی با وب‌سایت ورزشی “کاپ”، از استعلام این موضوع از باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال خبر داد و گفت در صورتی‌که ارتباط جهانشاهی با مدیران پرسپولیس در برگزاری دیدار با رئال مادرید تایید شود، «بحث امنیتی می‌شود» و این کمیسیون «پرونده را به وزارت اطلاعات ارجاع خواهد داد».

حمید رسایی، عضو کمیسیون اصل نود و مسوول پرونده فساد در فوتبال نیز امروز شنبه (۱۹ مهر) به خبرگزاری “نسیم” گفت که این کمیسیون، «به امضای قرارداد باشگاه پرسپولیس با رئا‌ل‌مادرید و حضور امیرحسین جهانشاهی به عنوان رابط این قرارداد رسیدگی می‌کند».

در پاسخ به این انتقادها، حمیدرضا سیاسی ساعتی قبل به خبرگزاری “مهر” گفت که جهانشاهی را در دفتر رییس باشگاه رئال مادرید دیده و از سوابق او بی‌اطلاع بوده است.

قای سیاسی با تاکید بر این‌که این سرمایه‌دار ایرانی-فرانسوی، دوستی نزدیکی با پرز داشت، افزود که او در جریان جلسه، از رییس و مالک رئال مادرید خواهش کرد تا «هرچه هم‌وطنانش می‌خواهند برای‌شان فراهم کند».

به گفته‌ی رییس هیات‌مدیره‌ی باشگاه پرسپولیس، «جهانشاهی در این جلسه صمیمیت زیادی به خرج داد و حتی وقتی کار به جاهای باریک کشیده می‌شد آن را جمع می‌کرد».

Perspolis-RealMadrid-Jahanshahi-2 Perspolis-RealMadrid-Jahanshahi-3

نظرتان را بنویسید