احمدی‌مقدم: نیروی انتظامی عقب بشیند، بی‌حجابی رسمی می‌شود؛ پناهیان: جوانان غربی به خاطر رها کردن حجاب، افسرده هستند

hejab_tazakor

تقاطع: هم‌زمان با فرارسیدن فصل گرما در ایران، موج جدیدی از فشار و ارعاب از سوی نیروی انتظامی و گروه‌های تندرو درباره حجاب و نوع پوشش زنان آغاز شده است.

در تازه‌ترین اظهارنظرهای مقامات جمهوری اسلامی در این‌باره، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده‌ی نیروی انتظامی کشور، در همایش سراسری انصار حزب‌الله  گفت که «اگر مقاومت سرسختانه نیروی انتظامی مقابل هجمه‌ها شکسته شود، بی‌حجابی در ایران رسمیت خواهد یافت». او افزود: «حتی عده زیادی از ائمه جمعه هم اولویت‌های خود را از مسأله فرهنگ و عفاف و حجاب تغییر داده‌اند.»

به گزارش خبرگزاری نیمه دولتی مهر، آقای احمدی‌قدم روز جمعه (۳ خرداد، ۲۴ می) با اشاره به انتقادهای محمود احمدی نژاد از برخی اقدام‌های گشت ارشاد اظهار داشت: «اعتراض این افراد درحالی بود که جمع تعداد افراد جمع‌آوری شده از سطح خیابان توسط ناجا در کل تهران روزانه تنها ۴۰ نفر بود. در شرایطی که همه می‌دانیم براساس معیارهای تعریف شده شرع، این تعداد با طی طریق در فاصله چند ده متر از همین خیابان جمهوری به ۲ اتوبوس هم می‌رسد.»

فرمانده نیروی انتظامی، در ادامه با بیان اینکه «معترضین، بدحجاب‌ها را به ۴ دسته تقسیم کرده بودند»، این چهار دسته را به این شکل توضیح داد: «آن‌ها گروه اول را معترضین سیاسی جنبش سبز عنوان کردند و گروه دوم را شامل فاحشه‌ها دانستند. در این دسته‌بندی گروه سوم مانکن‌هایی بودند که توسط تولید کننده‌ها و فروشندگان لباس استخدام می‌شدند تا البسه مد روز را در معابر تبلیغ کنند و البته گروه چهارم غفلت‌زده‌ها هستند که باید از سه گروه اول تفکیک شوند و تنها با همان سه گروه اول برخورد شود.»

احمدی مقدم با انتقاد از پخش زنده مسابقات فوتبال در سینماها و حضور مختلط دختران و پسران در آن‌ها، وزارت ارشاد را در این زمینه مسوول دانست و افزود: «وزارت ارشاد جایگاه حکومتی دیگری است که مهیاساز بستر فساد است؛ یک نمونه آن پخش مستقیم مسابقات فوتبال درسینماها به شکل مختلط بود که شاهد وقوع صحنه‌های فجیعی درآن بودیم در موقع رد و بدل شدن گل دختران و پسران یکدیگر را در آغوش می‌گرفتند یا روی سن نمایش می‌رفتند و می‌رقصیدند.»

هم‌زمان با این اظهارات، علی‌رضا پناهیان، روحانی تندروی حامی رهبر جمهوری اسلامی، در همایشی با عنوان “ولایت و بصیرت” در مسجد “امیرالمومنین” تهران، دختران و پسران غربی را به دلیل بی‌توجهی به حجاب، «بسیار افسرده» دانست و مدعی شد که «آنها به دلیل مسأله حجاب و اینکه آن را رها کرده‌اند به آخر دنیا رسیده‌اند و همین امر باعث افسردگی آن‌هاست. اما آن کسی که در کشور ما بدحجابی می‌کند به دلیل آن است که از این مسأله خبر ندارد و ظاهری را که غرب نشان می‌دهد می‌بیند. این سوءتفاهم است.»

او هم‌چنین با انتقاد از «گوش کردن به موسیقی» گفت: «وقتی جوانی را می‌بینم که صدای ضبط ماشین را بلند کرده است و لذت می‌برد، ناراحت نمی‌شوم چون می‌دانم که او اصلا نمی‌داند که چه می‌خواهد. مفهوم خوشی را درک نکرده و در این این مفهوم دچار سوء تفاهم است. وگرنه اصلا موسیقی گوش نمی‌داد چه رسد با صدای بلند و آزار دهنده.»

One thought on “احمدی‌مقدم: نیروی انتظامی عقب بشیند، بی‌حجابی رسمی می‌شود؛ پناهیان: جوانان غربی به خاطر رها کردن حجاب، افسرده هستند

نظرتان را بنویسید