پلیس اماکن رشت ۱۳ تالار عروسی را پلمب کرد

Wedding-Tehran

تقاطع: بر اساس اعلام “رییس پلیس نظارت بر اماکن عمومی” گیلان، تنها در شهریورماه گذشته ۱۳ تالار عروسی در شهر رشت به خاطر “ناهنجاری‌های اخلاقی” پلمب شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری “مهر”، سرهنگ رضا محمدزاده روز چهارشنبه (۳ مهر-۲۴ سپتامبر) در گفتگو با خبرنگاران از “برخورد جدی” پلیس با مدیران تالارهای عروسی که در آن‌ها “ناهنجاری‌های اجتماعی” صورت می‌گیرد، خبر داد و گفت که با “تشدید اقدامات موثر‌تر”، این رویکرد «تا سالم‌‌سازی کامل و رفع همه دغدغه‌‌های اجتماعی از سوی پلیس نظارت بر اماکن عمومی استمرار خواهد داشت».

وی با بیان این‌که پلیس، “رصد ناهنجاری‌های اخلاقی” در تالار‌های عروسی را با “افزایش فیزیکی نیروهای خود” انجام نمی‌دهد، مدعی شد که این کار با استفاده از “آیتم فنی” انجام می‌گیرد.

رییس “پلیس اماکن” گیلان، پخش کلیپ در تالارها را نیز غیرقانونی دانست و گفت که پلیس، در صورت مشاهده این مورد «با مدیر واحد صنفی و حتی افراد فیلم‌بردار، برخورد قانونی خواهد کرد».

سرهنگ محمدزاده با تاکید بر این ادعا که «نیروی انتظامی در کنار مراجع قضایی مصمم به ایجاد محیطی امن برای همه خانواده‌ها است»، تصریح کرد که در صورت وقوع “ناهنجاری” در تالار‌ها چه در بخش “برگزاری مراسم مختلط” و چه در بخش “کلیپ”، خانواده‌های دخیل در این امر از جمله خانواده عروس و داماد به خاطر “دامن‌زدن به ناهنجاری و ترغیب افراد به معصیت و محرمات” به مراجع قضایی معرفی خواهند شد و با آن‌ها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

او در پایان خاطرنشان کرد هر تالاری که در زمان تشریفات عروسی از سوی “اداره اماکن نیروی انتظامی” پلمب شود ‌باید علاوه بر “بازپرداخت بیعانه و تهیه یک تالار دیگر برای مشتری”، پاسخ‌گوی خسارت آنان نیز باشد و در غیر این صورت مردم از طریق مراجع قضایی می‌‌توانند حقوق خود را مطالبه کنند.

تعطیلی تالارهای عروسی در استان گیلان توسط نیروی انتظامی، در سال‌های اخیر به امری رایج در این استان تبدیل شده است. پیش‌تر در اسفندماه سال ۱۳۹۱ نیز سرهنگ رحیم شعبانی، فرمانده وقت نیروی انتظامی بندرانزلی به خبرگزاری “ایرنا” گفته بود که هشت تالار عروسی در این شهر که اقدام به برگزاری جشن‌های عروسی به صورت مختلط می‌کردند، توسط پلیس پلمب شده‌اند.

در همین ارتباط، ابراهیم قائدرحمتی، فرمانده انتظامی استان گیلان، اواخر دی ماه سال گذشته در سخنانی گفت که چون بنای زندگی مشترک، “ارزش نهادن به خواسته‌های مشروع انسانی” است، بنابراین «تالارهای عروسی باید محلی برای ارزش‌ها باشند».

به گزارش خبرگزاری “تسنیم” وی تاکید کرده بود «هر عمل یا اقدامی که زمینه‌ساز ناهنجاری‌ها یا موجبات تنزل جایگاه انسانی باشد با اعمال قانون پلیس مواجه می‌شوند».

نظرتان را بنویسید