آلبوم عکس: نمایش زنده مانتوهای ویژه جام جهانی در “خانه مُد” در تهران

Worldcup-Modeling-Iran-5

تقاطع: مانتوهایی ورزشی با طرح‌های ویژه جام جهانی فوتبال و نیز پرچم ایران، روز سه‌شنبه (۳ تیر-۲۴ ژوئن) در محل “خانه مُد” در تهران رونمایی شد.

به گزارش وب‌سایت هنرآنلاین، مریم مویدی، مدیر “خانه مُد”، در این مراسم که با حضور “خبرنگاران و کارشناسان” حوزه‌ی مُد برگزار شد، با اشاره به وجود فضای مربوط به جام جهانی در جامعه، رونمایی از طرح‌های ورزشی را «خالی از لطف» ندانست و با بیان این‌که «قرار بود طرح‌ها قبل از جام‌جهانی رونمایی شود» گفت که «به دلیل مشکلاتی، دریافت مجوز به طول انجامید».

او اسامی این ۴ طرح را «پانچو یوز، مانتوزا، آرک ایرانی و مانتو یوز» اعلام و دلیل این نام‌گذاری را «استفاده از المان‌هایی نظیر یوزپلنگ و پرچم ایران» در آن‌ها عنوان کرد.

خانم مویدی هم‌چنین با بیان این‌که طرح یوزپلنگ روی لباس تیم ملی‌ فوتبال، «بدون توجه به استعدادهای داخلی» و «در خارج از کشور» تهیه شده بود افزود که بر روی مانتوهای طراحی شده، بر «المان زیبای ایرانی» تاکید شده است.

جاوید شیرازی، مدیر مسوول موسسه‌ی “خانه مُد” نیز در سخنانی ضمن ابراز امیدواری از این‌که این طرح‌ها «در بازی‌های آسیایی مورد استقبال واقع شوند» اعلام کرد که «کلیه عواید» حاصل از فروش این محصولات، برای «حمایت از تیم ملی» صرف خواهد شد.

هم‌چنین نوید فرید، مدیر موسسه‌ی مدلینگ “ویولت”، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایش زنده لباس در راستای «گسترش» و «رشد» این صنعت گفت که باید این بخش را «جدی» گرفت چرا که «تولید بدون تبلیغات بی‌نتیجه است».

به نوشته‌ی “هنرآنلاین”، فعالیت‌های موسسه‌ی “خانه‌ی مُد” از سوی “بنیاد ملی مُد و لباس” در ایران که زیرنظر “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” قرار دارد، تایید شده است.

گفتنی است حکومت ایران در سال‌های اخیر و با رشد زیرزمینی صنعت مُد و مدلینگ در ایران، بر تلاش‌های خود برای ترویج آن‌چه مدلینگ “ایرانی-اسلامی” می‌خواند، افزوده است.

در یکی از آخرین اقدام‌ها در این راستا، در آخرین روزهای سال گذشته، جشنواره‌ای دولتی با عنوان “جشنواره مُد و لباس” در تهران برپا شد که برگزاری مراسم اختتامیه‌ی آن در تالار وحدت تهران با حضور علی جنتی، وزیر ارشاد و شماری از مقامات ارشد این وزارت‌خانه با انتقاد رسانه‌های نزدیک به سپاه و بسیج روبه‌رو گردید.

این رسانه‌ها نسبت به الگوبرداری از “شوهای غربی” ارایه مُد، “نورپردازی” سالن و پخش “آهنگ تند” در هنگام ارایه لباس از سوی مدل‌ها انتقاد کرده بودند.

دو هفته پیش از برگزاری این جشنواره نیز حمید قبادی، دبیر “کارگروه سامان‌دهی مد و لباس” در “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی”، در گفتگویی با خبرگزاری “فارس”، متعلق به سپاه پاسداران، از «برگزاری دوره‌های آموزش مدلینگ» در ایران، منطبق با «اصول و مقررات دینی» و با حفظ «تمام شئونات اسلامی» خبر داده و گفته بود که این کارگروه قصد دارد «بانک اطلاعات مدلینگ» را نیز راه‌اندازی کند.

One thought on “آلبوم عکس: نمایش زنده مانتوهای ویژه جام جهانی در “خانه مُد” در تهران

  1. لعنت برکسایی که با این کاراشون ما رو از شهیدا وآقامون امام زمان شرمنده میکنن… بازم خدا رو شکر تیم ملی به هیج جا نمیرسه اگه میرسید چیکار میکردید…لابد اینا رو میاوردید تو خیابون کارناوال شادی برگزار کنن!!!

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: