وکیل خانواده ستار بهشتی: پرونده روی میز بازپرس خاک می‌خورد؛ کاش “پوارو” داشتیم

Sattar_Beheshti_Mom

تقاطع: وکیل خانواده‌ی ستار بهشتی،  با انتقاد از ارسال نشدن پرونده قتل این وبلاگ‌نویس به دادگاه پس از گذشت ۷ ماه، گفت: «در پرونده ستار بهشتی همه چیز روشن است و مساله پیچیده‌ای وجود ندارد تا پوآرو بخواهد به آن رسیدگی کند.»

گیتی پورفاضل روز شنبه (۲۸ اردیبهشت-۱۸ می) در گفتگو با خبرگزاری ایسنا  با اشاره از مراجعه‌ی چند روز پیش سحر بهشتی، خواهر ستار بهشتی به دادسرا خبر داد که با این پاسخ بازپرس شعبه یک مواجه شده که «پرونده هنوز روی میز او است». این وکیل دادگستری تاکید کرده که «پرونده ستار بهشتی از آبان سال ۹۱ تاکنون روی میز بازپرس دارد خاک می‌خورد».

خانم پورفاضل در واکنش به آخرین اظهارنظر سخنگوی قوه قضاییه‌ی جمهوری اسلامی مبنی بر تشکیل تیم کارشناسی برای رسیدگی به پیچیدگی‌های این پرونده گفت: «این تیم کارشناسی چند بار باید تشکیل جلسه بدهد؟ پزشکی قانونی چند بار باید نظر بدهد یا نظر خود را تعدیل کند؟ پرونده به این سادگی و روشنی است و مساله پیچیده‌ای در آن وجود ندارد که معلوم نباشد قاتل کیست!»

وی با کنایه‌ افزود: «همه چیز مشخص است و لازم نیست که آقای پوآرو در این قضیه دخالت کند تا بفهمد چه اتفاقی افتاده است. البته ما “پوآرو” هم نداریم ولی کاش داشتیم تا به این پرونده رسیدگی می‌کرد.»

ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ۳۵ ساله‌ای بود که علاوه بر وبلاگ‌نویسی، با اسامی مستعار در شبکه‌های اجتماعی مطالبی را در مخالفت با حکومت ایران منتشر می‌کرد. او بعد از چندین بار احضار و تهدید به بازداشت، روز نهم آبان ماه سال گذشته توسط ماموران پلیس فتا در منزلش در رباط‌کریم دستگیر شد و ماموران بعد از چهار روز، در ۱۳ آبان، خبر مرگش را به خانواده‌اش دادند. او چند روز بعد تحت نظر نیروهای امنیتی و با حضور حداقلی اعضای خانواده‌اش به خاک سپرده شد.

گوهر عشقی، مادر ستار بهشتی، در پیام ویدئویی کوتاهی که روز ۱۳ اردیبهشت ماه (۳ می) در سایت یوتیوب منتشر شده، علی خامنه‌ای، رهبر حکومت ایران را خطاب قرار داده و تهدید کرده که اگر تکلیف پرونده فرزندش روشن نشود دست به تحصن خواهد زد: «چرا قاتل بچه‌ی من را محاکمه نمی‌کنند. شش ماه از کشته شدن بچه من می‌گذرد، من هنوز بلاتکلیفم و پرونده‌اش به دادگاه نرفته است… اگر پرونده بچه من به دادگاه نرود، دم در دادگاه تحصن می‌کنم… من مادر ستار بهشتی هستم. سکوت نمی‌کنم… بیایید من را بکشید.»

نظرتان را بنویسید