سه نفر به دلیل شرکت در موزیک ویدئوی «گل ایران» گروه «عجم» بازداشت شدند

تقاطع: سه نفر که در یک موزیک ویدئوی ساخته شده در حمایت از تیم ملی فوتبال ایران شرکت داشتند توسط نیروی انتظامی دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه (۲ تیر-۲۳ ژوئن)‌ “مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان”، سرهنگ رحمت‌الله طاهری، فرمانده انتظامی شهرستان شاهرود، از دستگیری «عاملان تهیه و تولید» ویدئو کلیپ “گل برای ایران” در این شهرستان خبر داد و با «مبتذل» خواندن آن گفت که «این کلیپ از یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای پخش شده و در خصوص گل زدن ایران در جام جهانی فوتبال است که برخی از صحنه‌های آن در مناطقی از شاهرود تهیه شده بود».

وی اضافه کرد که «شناسایی عامل یا عاملان این اقدام در دستور کار پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت» و «پس از چند روز بررسی، سرانجام ˈس . عˈ و ˈم . لˈ دو نفر بازیگر فیلم که هر دو ۲۳ ساله هستند و در یک خانه مجردی زندگی می‌کردند دستگیر شدند».

به گفته‌ی طاهری، کارگردان ۲۶ ساله‌ی این موزیک ویدئو نیز که «در رشته عکاسی فعالیت می‌کند» پس از “اعترافات” دو نفر دیگر، «شناسایی و دستگیر شد».

رییس پلیس شاهرود از قول دستگیرشدگان گفت که شبکه ماهواره‌ای پخش‌کننده‌ی این موزیک ویدئو، بخش‌هایی از آن را «دست‌کاری» و «تحریف» کرده است.

او در پایان با بیان این‌که «بدخواهان و دشمنان انقلاب اسلامی از هر حربه‌ای برای ضربه زدن به کشور استفاده می‌کنند»، به «جوانان و نوجوانانب توصیه کرد تا «در دام‌های شیطانی و تبلیغات خوش‌رنگ و لعاب غرب گرفتار نشوند».

به نظر می‌رسد که اشاره‌ی رحمت‌الله طاهری به موزیک ویدئوی اخیر گروه “عجم” به نام “گل ایران” باشد که در حمایت از “تیم ملی” ساخته و منتشر شده و در بخش‌هایی از آن، از تصاویری استفاده شده که با دوربین گوشی موبایل در داخل ایران فیلم‌برداری شده‌اند. هرچند که بخش‌های بیشتر آن در لندن تصویربرداری شده است.

بازداشت این سه نفر، تنها یک ماه پس از بازداشت شش دختر و پسر جوان به دلیل شرکت در یک موزیک ویدئو که بر روی آهنگ “شاد” (Happy) خواننده‌ی امریکایی، فرل “ویلیامز” ساخته شده بود، صورت می‌گیرد. بازداشت این شش نفر و کارگردان آن موزیک‌ویدئو که روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه در تهران صورت گرفت، بازتابی جهانی یافت و این بازتاب در کنار واکنش خواننده‌ی آهنگ باعث شد تا شش دختر و پسر جوان، بعد از یک روز، و کارگردان بازداشت‌شده، پس از یک هفته با قرارهای وثیقه آزاد شوند.

One thought on “سه نفر به دلیل شرکت در موزیک ویدئوی «گل ایران» گروه «عجم» بازداشت شدند

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: