بخش‌نامه‌ قطر برای گردشگران خارجی: در اماکن عمومی پوشیده لباس بپوشید

Qater-Modesty-drive-1

تقاطع: دولت قطر که از هم‌اکنون خود را برای میزبانی جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ آماده می‌کند، مجموعه‌ای از نکات و توصیه‌ها را در قالب جزوه‌ای تصویری منتشر کرده که در آن‌ها از گردشگران خارجی خواسته شده در هنگام سفر به این کشور به «فرهنگ» و «ارزش‌»های مردم آن احترام بگذارند و در اماکن عمومی، «پوشیده» لباس‌ بپوشند.

این کارزار که با عنوان “بازتاب احترام شما” که توسط “مرکز فرهنگی اسلامی قطر” راه‌اندازی شده، خطاب به توریست‌ها آمده است: «اگر شما در قطر هستید، پس یکی از ماه هستید. لطفا در اماکن عمومی پوشیده لباس باشید.»

این دستورالعمل پوشیدگی را از “شانه‌” تا “زانو” تعریف کرده و با تاکید بر این‌که «لگینگ (ساپورت)، شلوار نیست» این پوشش را به اندازه کافی برای پوشیدن در اماکن عمومی مناسب ندانسته است.

جزوه‌ی این کمپین که تصاویری از آن در حساب‌های کاربری کمپین در توییتر و اینستگرام قرار گرفته، توصیه‌های دیگری را نیز برای بازدید‌کنندگان از این کشور به شدت اسلامی منطقه‌ی خلیج فارس شامل می‌شود.

از جمله این‌که به مردان توصیه کرده که با بالاتنه‌ی برهنه در اماکن عمومی حضور نیابند و از زوج‌ها نیز خواسته تا از نمایش عمومی صمیمیت‌ و نزدیکی‌شان “قویا” پرهیز کنند.

هم‌چنین مواردی از قانون کیفری قطر نیز در این جزوه منتشر شده است که بر اساس یکی از آن‌ها، به گردشگران هشدار داده شده که بیان کلمات زشت یا قرار گرفتن در متن یک عمل عمومی زشت و ناپسند می‌تواند تا شش ماه حبس و ۳۰۰۰ ریال قطر جریمه را برای‌شان به همراه داشته باشد.

Qater-Modesty-drive-3

Qater-Modesty-drive-2

نظرتان را بنویسید