آخرین قیمت انواع عمل‌های زیبایی در تهران؛ از کاشت نگین در چشم تا جراحی سینه

Planting-jeweled-in-the-eyes

تقاطع: روزنامه “فرهیختگان” چاپ تهران در شماره روز دوشنبه (۵ خرداد-۲۶ می) خود، در گزارشی با اشاره به این‌که هنوز «آمار دقیقی از جراحی‌های زیبایی در کشور وجود ندارد» نوشت که بر اساس تخمین‌های “انجمن جراحی پلاستیک کشور”، سالانه حدود ۱۰۰هزار جراحی مختلف برای زیبایی در کشور انجام می‌شود که نزدیک به ۹۰ درصد آن “جراحی بینی” است.

بر پایه این گزارش، طی چند ماه اخیر شماری از “نادر‌ترین جراحی‌های زیبایی در دنیا” هم‌چون “تغییر رنگ چشم” و “کاشت نگین در سفیدی چشم” در ایران آغاز شده به گونه‌ای که تا کنون سه نفر در تهران اقدام به کاشت نگین در چشم خود کردند که بر اساس پیگیری‌های خبرنگار “فرهیختگان” «دو نفر از آن‌ها دچار عارضه‌های بعد از عمل از جمله آب مروارید شده‌اند».

یکی از مسوولان بیمارستانی که این‌گونه عمل‌های زیبایی در آن انجام می‌شود، به این روزنامه گفته که هزینه‌ی کاشت نگین در چشم در حدود ۵۵۰۰ دلار معادل ۱۸ میلیون تومان است که البته «در حال حاضر این عمل جراحی تا شهریور ماه امسال انجام نمی‌شود».

یکی از پزشکان این بیمارستان خصوصی نیز که نخواسته نامش فاش شود، با بیان این‌که «این عمل بدون عوارض نیست و از طرف ما تایید نمی‌شود»، به تقاضاهای پرشمار برای انجام این عمل‌های زیبایی اشاره و خاطرنشان کرده از آن‌ جایی که «این افراد برای رفع این نیاز و خواسته‌شان هر جای دیگر شده خواهند رفت، منطقی است که ما این پول را در کشور خودمان حفظ کنیم و به نوعی از خروج ارز نیز جلوگیری کنیم».

بر اساس این گزارش، هزینه تغییر رنگ عنبیه چشم نیز هم‌چون کاشت نگین در چشم است که طی آن، «عنبیه جدید با رنگ دل‌خواه متقاضی عمل، انتخاب و خریداری می‌شود».

در این میان، دکتر محمدطاهر رجبی، “متخصص چشم و فوق تخصص جراحی پلک و صورت” از مواردی چون «برگشتی پلک به سمت بیرون»، «بازماندن چشم‌ها در شب»، «عفونت چشم» و «دو بینی ناشی از تزریق بوتاکس» به عنوان شماری از پیامدهای عمل جراحی زیبایی نام برده است.

گزارش “فرهیختگان” اضافه می‌کند که هم‌اکنون در تهران قیمت عمل جراحی بینی حدودا ۴ تا ۶ میلیون تومان، جراحی زیبایی شکم بین ۳ تا ۶ میلیون تومان، جراحی سینه بین ۷ تا ۱۰ میلیون تومان، جراحی زیبایی پلک بین ۲ تا ۵ میلیون تومان، و جراحی زیبایی‌ لاله گوش ۶ میلیون‌تومان است.

هم‌چنین عمل زیبایی چانه بین یک تا ۲ میلیون تومان، اصلاح کشیدگی فک حدود ۱۰ میلیون تومان، برجسته‌سازی گونه بین ۳ تا ۴ میلیون تومان، کشیدن صورت نزدیک به ۳ تا ۶ میلیون تومان، کشیدن کامل پیشانی حدود ۱۰ میلیون تومان، و تزریق ژل و چربی نیز یک تا ۲ میلیون تومان برای متقاضیان آن هزینه در بر خواهد داشت.

پیش از این، روز چهارم اردیبهشت‌ماه امسال، محسن نراقی، “رییس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران” به روزنامه‌ی “ابتکار” گفت که «مراجعان جراحی‌های زیبایی بینی اغلب بین ۱۸ تا ۲۵ سال سن دارند و مردان، متقاضی جراحی‌های زیبایی و جوان‌سازی صورت از سنین ۳۰ سال به بالا هستند».

در مهرماه سال گذشته، نیز این روزنامه با انتشار گزارشی از کاهش سن عمل‌های جراحی زیبایی بینی و لب و گونه در کشور به ۱۴سالگی خبر داده و از قول علیرضا زالی، “رییس کل سازمان نظام پزشکی ایران” نوشته بود که ایران از نظر تعداد متقاضیان جراحی زیبایی بینی در دنیا مقام اول را دارد.

در این میان، در بهمن ماه سال گذشته، مجید ابهری، “کار‌شناس آسیب‌شناسی اجتماعی و متخصص علوم رفتاری” از ده برابر شدن عمل جراحی زیبایی در میان مردان طی ۵ سال گذشته خبر داده و با بیان این‌‌که در این زمینه «مردان گوی سبقت را از زنان ربوده‌اند» گفته بود که «بر اساس نظر‌سنجی‌های انجام‌شده از هر پنج نفری که برای عمل بینی مراجعه می‌کنند دو نفر مرد هستند».

نظرتان را بنویسید