مجری تلویزیون مشروب‌خورده جلوی دوربین می‌رود؛ تبلیغ کردن و جایزه دادن هدایت خارجی دارد

Karimi-Alireza

تقاطع: علیرضا کریمی، مدیرکل اسبق دفتر تبلیغات “وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” در گفتگویی با وب‌سایت وابسته به “بسیج دانشجویی” ادعا کرد که برخی از مجریان تلویزیون دولتی ایران، پس از خوردن مشروب‌ الکلی در مقابل دوربین قرار می‌گیرند.

آقای کریمی در این گفتگو که روز دوشنبه (۲۹ اردیبهشت-۱۹ می) در “شبکه خبر دانشجو” منتشر شده، در انتقاد از صداوسیمای جمهوری اسلامی گفت: «این چه نظارتی است که مجری با دهانی که بوی مشروب می‌دهد می‌رود جلوی تلویزیون کسی صدایش در نمی‌آید؛ یا می‌آید عصر جمعه جلوی دوربین و پشت صحنه می‌گوید من حال و حوصله گفتن صحبت‌های عصر جمعه‌ای ندارم.»

وی تاسیس شبکه‌های متعدد تلویزیونی توسط “سازمان صداوسیما” را نیز به «جوجه‌کشی» تشبیه کرد و افزود: «اگر که شبکه تاسیس می‌کنید دو تا شبکه قوی و پر محتوا تاسیس کنید نه این‌طور که دارید جوجه‌کشی می‌کنید. مقابله کردن با شبکه‌های ماهواره‌ای این نیست که دائما شبکه‌های مختلف ایجاد بکنیم و نظارت هم به زیر صفر برسد.»

کریمی که خود از مدیران سال‌های گذشته “سازمان صداوسیما” است، هم‌چنین در ادعایی دیگر، ریشه‌ی تبلیغات پرهزینه از تلویزیون دولتی ایران را در خارج از کشور دانست و اظهار داشت: «مگر یک شرکت دستمال کاغذی، آب‌میوه، پفک و… چقدر جنس‌شان به فروش می‌رود و سود دریافت می‌کنند که هفته‌ای یک خودرو، آپارتمان و… هدیه می‌دهند. به نظر من این‌ها از جای دیگری تغذیه می‌شوند. این نوع تبلیغ کردن و جایزه دادن هدایت داخلی ندارد. بنده فکر می‌کنم هدایت خارجی دارد برای سرگرم شدن مردم برای این‌که مردم را مشغول کنند و از اتفاقات سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… جامعه خود غافل شوند.»

گفتنی است علی‌رضا کریمی از سال ۱۳۸۴ یعنی آغاز به کار دولت محمود احمدی‌نژاد تا مهرماه سال ۱۳۹۰، “مدیرکل دفتر تبلیغات و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” بود. او دلیل برکناری خود از این سمت را مخالفت خود با تبلیغات کالاهای داخلی در تلویزیون‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان عنوان کرده و به طور تلویحی گفته بود که در این برکناری، «دست “جریان انحرافی” در کار بوده است».

“جریان انحرافی” عنوانی است که در آن زمان از سوی گروه‌های مخالف محمود احمدی‌نژاد، به حلقه‌ی اطرافیان او نسبت داده می‌شد و این گروه‌ها، از اسفندیار رحیم‌مشایی، مشاور ارشد احمدی‌نژاد، به عنوان “رهبر” یا “لیدر” این جریان نام می‌بردند.

نظرتان را بنویسید