با مخالفت استان‌دار اصفهان سفر هاشمی رفسنجانی به این استان لغو شد

تجمع هفته‌ی گذشته تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به حضور هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه
تجمع هفته‌ی گذشته تعدادی از دانشجویان بسیجی دانشگاه امیرکبیر تهران در اعتراض به حضور هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه

تقاطع: سفر اکبر هاشمی رفسنجانی به اصفهان برای شرکت در مراسم سال‌روز درگذشت “آیت‌الله جلال‌الدین طاهری” به دلیل سر باز زدن استان‌دار و مقامات استان اصفهان برای دعوت از وی لغو شد.

وب‌سایت “پیام نو”، نزدیک به هاشمی رفسنجانی، به نقل از یکی از اعضای کمیته‌ی برگزاری این مراسم نوشته که پیش‌تر قرار بود رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی به دعوت محمدحسن طاهری، فرزند “آیت‌الله طاهری” به اصفهان سفر کند.

محمدحسن طاهری روز شنبه (۲۷ اردیبهشت-۱۷ می‌) در توضیح لغو این سفر، به روزنامه شرق، چاپ تهران، گفت که رسول‌ زرگرپور، استان‌دار اصفهان مخالف این سفر بوده است. او اضافه کرد: «استان‌داران به جای این‌که بخواهند با این گروه‌های فشار برخورد کنند، صورت مساله را پاک و کلا سخنرانی‌ها را لغو می‌کنند تا هیچ برخوردی صورت نگیرد.»

به نوشته‌ی شرق، استان‌دار اصفهان در پاسخ به درخواست‌های کمیته برگزاری مراسم سال‌گرد درگذشت “آیت‌الله طاهری اصفهانی” برای مهیا کردن شرایط و تدارکات لازم برای سفر هاشمی رفسنجانی به این استان، جواب رد داده و در چند نوبت نیز بر این جواب و تصمیم خود پافشاری کرده است.

“آیت‌الله طاهری اصفهانی”، از جمله یاران نزدیک آیت‌الله خمینی، بنیان‌گذار جمهوری اسلامی بود که بعدها به یکی از منتقدان علی خامنه‌ای، رهبر کنونی جمهوری اسلامی تبدیل شد. او در سال ۱۳۸۲ و در اعتراض به شرایط بسته‌ی سیاسی و نیز فساد اقتصادی در سیستم جمهوری اسلامی، با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به مردم، از نمایندگی “ولی فقیه” در اصفهان و “امامت جمعه‌”ی این شهر کناره‌گیری کرد. نامه‌ای که رهبر جمهوری اسلامی را به واکنش و نگارش پاسخ واداشت.

آیت‌الله طاهری، در جریان جنبش سبز نیز از جمله حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو کاندیدای معترض به نتایج انتخابات بود و یکی از فرزندان وی نیز در جریان این جنبش از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان محکوم شد.

سال گذشته نیز، مراسم تشییع جنازه‌ی این روحانی منتقد رهبر جمهوری اسلامی که در فضای پیش از انتخابات ریاست جمهوری اسلامی برگزار شد به صحنه‌ی اعتراض و سردادن شعارهای ضد حکومتی شرکت‌کنندگان در آن تبدیل شد.

گفتنی است در هفته‌های اخیر چندین مراسم دارای مجوز با فشار گروه‌های تندرو حامی حکومت لغو و یا پس از برگزاری با اخلال از سوی آن‌ها مواجه شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به لغو سخنرانی حسن خمینی در دانشگاه بروجرد، بر هم زدن کنسرت موسیقی وحید تاج در یزد، و لغو همایش دو روزه معماری با حضور پیتر آیزنمن، معمار برجسته‌ی امریکایی اشاره کرد.

One thought on “با مخالفت استان‌دار اصفهان سفر هاشمی رفسنجانی به این استان لغو شد

  1. آین آقای ها شمی رفسجا نی با ید بداند این نها لی است که خود ایشان کا شت و اکنون میوه آنرا در حال نوشجان کردن میبا شد. آقا ریئس شورای تشخیص مصلحت نظام!!!! میباشد یکی دیگر از اورگان های بی محتوا و محل تجمع سر خران آقا ی رهبر!!! و دیگر چپا ول گران نظام . هر کدام از اینها تا زما نیکه شیرده بودند رهبر و سردم داران سپاه توانستند از آنها را بدوشند و جیب خود را پر کنند، دوشیدند و وقتی زمان مصر فشان سر میرسد، برای اینکه دهان خود را ببندند و یک آخوری باشد که از آن نوشخار کنند فرستاده میشوند به این شورای بی بخار. اسم مشخصی هم دارد شورای مصلحت، جا ئیکه مصلحت ایجاب میکند این فعلاَ آنجا باشند و هر وقت مصلحت ایجاب کرد ایشان حق تکان خوردن ویا حرف زدن دارد. مگر با مش محمود بلال فروش هم همین کار را نکردند. نفر بعدی هم اگر خوب شیر بدهد و زیاد سر صدا نکند، آقای روحانی رئیس جمهور دورغگوی فعلی میبا شد. بعید نیست اگر بد بختی بر ملت ایران ادامه پیدا کند و این وطن فروشان هنوز برسر قدرت باشند، ما شاهد فرستادن خا منه ئی هم به این شورا، اگر متا سفانه هنوز نفس بکشد خوا هیم بود.
    بهر حال آقای رفسجا نی بخور نوش جانت،که خودت نهال را کاشتی.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: