سقوط سه زن جوان از «موش دیوانه» پارک ارم تهران؛ عضو شورای شهر: در این پارک فرسوده را می‌بندیم

Luna-Park-Accident-Tehran

تقاطع: سقوط دستگاه «موش دیوانه» در «پارک ارم» تهران باعث آسیب‌دیدگی شدید سه زن جوان شد. در واکنش به این اتفاق، یک عضو شورای شهر تهران گفته که «این پارک فرسوده است و درش را می‌بندیم».

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، در اثر این حادثه که حدود ساعت یازده و پانزده دقیقه‌ جمعه‌شب (۱۹ اردیبهشت-۹ می) رخ داد، سه زن ۲۶، ۲۸ و ۳۰ ساله  از ناحیه گردن، مهره، دست و شش دچار جراحت شدید شدند که هم‌اکنون در “بیمارستان آسیا” بستری هستند.

ایرج جهانگیری، معاون مدیرعامل “پارک ارم” (لوناپارک) به “خبرگزاری فارس” گفت که حادثه سقوط در دستگاه کوچک «موش دیوانه» (Crazy Mouse) که شبیه “ترن هوایی” است اتفاق افتاد و دو زن جوان آسیب‌دیده به ترتیب دچار شکستگی در مهره‌های کمر و گردن شده‌اند و مصدوم دیگر نیز از ناحیه‌ی شش دچار جراحت شده که قرار است روز یکشنبه (۲۱ اردیبهشت) تحت عمل جراحی قرار گیرد.

او با بیان این‌که همه هزینه‌های مداوای مصدومان توسط “پارک ارم” پرداخت می‌شود، مدعی شد که «دستگاه موش دیوانه دارای برگه استاندارد ملی و بیمه است و در مدت سه سالی که از عمر آن می گذرد، تا کنون هیچ حادثه‌ای نداشته است و معاینه فنی آن هر روز انجام می‌شود».

جلال ملکی، سخنگوی “سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران” نیز روز شنبه (۲۰ اردیبهشت) در شرح جزییات حادثه به خبرگزاری ایسنا گفت که سقوط «یکی از وسایل ریلی شهربازی از ارتفاع حدود هشت متری» اتفاق افتاد و آتش‌نشانان با «تجهیزات مخصوص»، آهن‌آلات این وسیله را برش دادند و این سه زن را که در داخل آن محبوس شده بودند، خارج کردند.

وی با اشاره به بستن کمربند از سوی این افراد خاطرنشان کرد «اگر این کار را انجام نمی‌دادند مرگ‌شان حتمی بود».

در همین حال، وقوع این حادثه با واکنش شماری از اعضای “شورای اسلامی شهر تهران” روبه‌رو شده است.

معصومه آباد، “رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران” این شورا، روز شنبه به خبرگزاری مهر گفت که «شهر بازی ارم که تنها شهر بازی پایتخت است تجهیزات فرسوده‌ای دارد و با توجه به حوادثی که دراین پارک رخ می‌دهد، شورا می‌تواند درخواست متوقف شدن فعالیت این شهر بازی را بدهد».

احمد حکیمی‌پور، دیگر عضو شورای شهر تهران هم با بیان این‌که این شورا می‌تواند به عنوان «معضل شهری» به این حادثه ورود کند، از این‌که «همیشه» بعد از وقوع «اتفاق ناگوار»   به این‌گونه مسائل پرداخته می‌شود، ابراز تاسف کرد.

فاطمه دانشور، عضو دیگر شورای شهر تهران هم با تاکید بر این‌که «امنیت جانی شهروندان باید بسیار مهم‌تر از آن چیزی باشد که هم‌اکنون است»، علت وقوع چنین حوادثی را «نبود استانداردهای لازم و فاصله داشتن از استانداردهای جهانی» عنوان کرد.

این در حالی است که مسلم بیات، “مدیرکل استاندارد استان تهران” روز شنبه به خبرگزاری ایرنا گفته که وسیله بازی که در «پارک ارم» دچار حادثه شد «دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد تا شهریورماه سال جاری بوده و هر سه ماه یکبار نیز تست فنی برروی آن انجام شده است».

گفتنی است “پارک ارم‌” در پنج کیلومتری غرب شهر تهران‌، با وسعتی حدود ۷۰ هکتار، وسیع‌ترین پارک ایران است‌ که در اوایل دهه ۱۳۵۰ خورشیدی با سرمایه اسدالله خرم‌، سرمایه‌دار معروف‌، ساخته شد. این پارک پس از انقلاب بهمن ۵۷ مصادره شد و در مالکیت بنیاد مستضعفان قرار گرفت‌.

حادثه جمعه‌شب در این پارک، دومین حادثه در پارک‌های ایران ظرف دو هفته‌ی اخیر به شمار می‌آید. پیش‌تر در روز ۵ اردیبهشت (۲۵ اپریل) نیز، ترکیدن سرسره بادی در پارک «آبشار کاخک» شهرستان گناباد در استان خراسان رضوی، به مرگ دو کودک ۹ و ۶ ساله و مصدومیت یک کودک دیگر منجر شده بود.

 

One thought on “سقوط سه زن جوان از «موش دیوانه» پارک ارم تهران؛ عضو شورای شهر: در این پارک فرسوده را می‌بندیم

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: