انتصاب چهره نزدیک به نهادهای نظامی-امنیتی به سمت معاون اطلاع‌رسانی دفتر روحانی

Parviz-Esmaeili

تقاطع: سخن‌گوی ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری اسلامی به عنوان “معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی” دفتر حسن روحانی منصوب شد.

پرویز اسماعیلی که روز سه‌شنبه (۲ اردیبهشت-۲۲ اپریل) از سوی محمد نهاوندیان، رییس دفتر رییس‌ جمهوری اسلامی به سمت معاونت این دفتر منصوب شد، در کارنامه‌ی خود سابقه‌ی مدیرمسوولی خبرگزاری “مهر” (از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹) و روزنامه‌‌ی “تهران تایمز” (هر دو متعلق به سازمان تبلیغات اسلامی)، روزنامه “جوان” (متعلق به سپاه پاسداران) و روزنامه‌ی “تهران امروز” (نزدیک به محمدباقر قالیباف و شهرداری تهران) را دارد.

دبیرکلی “انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان” که تشکلی حکومتی و موازی با “انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران” محسوب می‌شود نیز از جمله دیگر سوابق موجود در کارنامه معاون تازه “اطلاع‌رسانی” دفتر روحانی به شمار می‌رود.

آقای اسماعیلی در دهه ۱۳۷۰ مدتی به عنوان خبرنگار سیاسی در روزنامه “انتخاب” متعلق به جناح سیاسی محافظه‌کار ایران فعالیت می‌کرد و در اوایل دهه هشتاد نیز دبیر سرویس سیاسی روزنامه “جام جم” متعلق به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی بود. وی هم‌چنین مدتی با “باشگاه خبرنگاران جوان”، نزدیک به نهادهای امنیتی همکاری کرده است.

مشاور نیروی انتظامی جمهوری اسلامی (ناجا)، فرمانده بسیج و عضویت در شورای سیاستگذاری هیات رزمندگان اسلام نیز در کارنامه معاون کنونی ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر حسن روحانی دیده می‌شود.

برادر وی، محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان است و این دو برادر به عنوان “تخریب‌چی” در یگان تخریب “لشگر ۲۷ محمد رسول‌الله” فعالیت کرده‌اند.

انتصاب پرویز اسماعیلی به سمت معاون دفتر حسن روحانی با واکنش شماری از روزنامه‌نگاران و چهره‌های رسانی فعال در ستاد انتخاباتی وی در انتخابات گذشته روبه‌رو شده است.

از جمله، حسین دهباشی، کارگردان مستند انتخاباتی روحانی، در مطلبی انتقادی در صفحه‌ی فیسبوک خود فاش کرد که در جریان انتخابات، وقتی ستاد روحانی تصمیم گرفت نام مستند دومش را «من سرهنگ نیستم!» بگذارد، پرویز اسماعیلی، ساخت مستندی “انتقام‌جویانه” را با عنوان “من خائن نیستم!” در ستاد قالیباف تدارک می‌دید.

نظرتان را بنویسید