آلبوم عکس: کلاس‌های یوگای برهنه و مختلط برای غلبه بر آسیب‌پذیری بدن

تقاطع: یک استودیوی یوگا در نیویورک، دوره‌های مختلط و برهنه‌ی “وینیاسا” را به منظور ارتقای مفاهیم انعطاف‌پذیری افراد برگزار کرده است با این هدف که شرمی را که از فرم بدن خود دارند کنار بگذارند.

به گزارش تقاطع و به نقل از “دیلی-میل”، این کلاس‌ها که در استودیوی “جسور و برهنه” در منطقه “چلسی” برگزار می‌شود، قرار است روش جدیدی را برای آشتی دانشجویان با بدن‌شان با تاکید بر اجتناب از هرگونه تهییج جنسی فراهم کند.

“ونسا کندی”، یکی از شرکت‌کنندگان این کلاس به خبرگزاری رویترز می‌گوید: «در کلاس‌های یوگا توجه بیش از حدی به نوع و برند لباس یوگای افراد می‌شود یا این‌که بدن آنها در این لباس‌ها چه شکلی پیدا می‌کند. اما وقتی برهنه هستیم، این‌طور به نظر می‌رسد که همه ما یکسان هستیم.»

استودیوی برگزارکننده کلاس نیز در سایت خود نوشته است: «اکثر افراد برهنگی را با سکس مرتبط می‌دانند؛ در حالی که هدف کلاس‌های ما راحت بودن با بدن خود و اعتماد به نفس ناشی از آن است. تمرین برهنه‌ی یوگا، شما را از احساسات منفی که نسبت به بدن‌تان دارید رها کرده به شما در پذیرش خود و دنیای اطراف‌تان کمک می‌کند.»

این کلاس‌ها به دو صورت مختلط و جدا برگزار می‌شود و البته استودیو، کلاس‌های با لباس را نیز به علاقه‌مندان آن ارایه می‌کند.

در عین حال، بر اساس دستور‌العمل دوره‌های برهنه، دانشجویان اجازه‌ی عکس‌برداری یا ورود همراه به کلاس‌ها را ندارند و هم‌چنین باید قبل از ورود به کلاس، مسوولیت شرکت در آن را بپذیرند.

قوانین این کلاس‌، اگرچه تصریح کرده که احتمال تماس بدنی میان دانشجو و استاد و یا دانشجویان با یکدیگر وجود دارد اما در عین حال تاکید می‌کند درصورت انجام هرگونه حرکت با ماهیت سکسی توسط فرد، وی از کلاس اخراج شده دیگر اجازه شرکت در آن را نخواهد داشت.

در وب‌سایت کلاس در این خصوص با حروف بزرگ خطاب به دانشجویان آمده است: «اگر به دنبال لذت جنسی هستید، از این کلاس‌ها صرف نظر کنید!»

یوگای برهنه از دهه ۱۹۶۰، به عنوان بخشی از جنبش “هیپی”، به شکل فزاینده‌ای در آمریکا محبوب شد. در سال ۱۹۷۵، فیلم مستند کوتاهی با عنوان “یوگای برهنه”، نامزد جایزه اسکار بهترین مستند کوتاه شد.

روش یوگای برهنه، که در سانسکریت به آن “ناگنا یوگا” گفته می‌شود، ریشه در دوران باستان دارد و هنوز توسط چهره‌های مذهبی در هندوستان به آن پرداخته می‌شود.

نظرتان را بنویسید