آنجلینا جولی برای جلوگیری از سرطان تخم‌دان بار دیگر زیر تیغ جراحی می‌رود

Angelina-Jolie-Oscar2014

تقاطع: آنجلینا جولی، بازیگر مشهور آمریکایی که سال گذشته پس از آگاهی از نتیجه‌ی آزمایش‌هایش مبنی بر داشتن ژن BRCA1،  پستان‌های خود را برداشت، بار دیگر به زیر تیغ جراحی خواهد رفت.

یافته‌های پزشکی نشان می‌دهد که ژن BRCA1، علاوه بر سرطان پستان، احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را نیز به شدت بالا می‌برد و از این رو آنجلینا جولی، به تازگی به “هفته‌نامه سرگرمی” (Entertainment Weekly)، گفته که تمامی متخصصان به او توصیه‌ی انجام جراحی برای جلوگیری از سرطان تخم‌دان را می‌کنند.

انتظار می‌رود در پی این عمل جراحی، این بازیگر ۳۸ ساله، رحم خود را درآورد تا احتمال ۵۰ درصدی کنونی ابتلا به سرطان تخم‌دان را از بین ببرد.

جولی در مصاحبه‌اش با این مجله هم‌چنین گفته که حمایت‌های بی‌شماری را پس از اعلام برداشتن پستان‌هایش دریافت کرده است.

وی ادامه می‌دهد که به هر جایی که سفر می‌کند اول با زنان در مورد مسائل مربوط به سلامت زنان هم‌چون سرطان پستان و تخم‌دان حرف می‌زند. گفتگوهایی که باعث نزدیکی بیشتر او با افراد دیگری شده که مشکلات مشابهی دارند یا فردی از خانواده‌شان را به این خاطر از دست داده‌اند.

آنجلینا جولی پس از مرگ مادرش در سال ۲۰۰۷ در اثر سرطان تخم‌دان، آزمایش ژنتیک انجام داد و نتایج آزمایش‌ها حاکی از آن بود که او ۸۷ درصد احتمال دارد به سرطان سینه مبتلا شود و ۵۰ درصد هم ریسک ابتلا به سرطان تخم‌دان را دارد.

این در حالی است که مادر مادر آنجلینا نیز در سن ۴۵ سالگی از بیماری ناشناخته‌ای فوت کرده بود و خاله‌‌اش هم در سن ۶۵ سالگی در اثر سرطان سینه از دنیا رفت.

بازیگر فیلم‌هایی چون اسکندر (‎Alexander)، آقا و خانم اسمیت (‎Mr. & Mrs. Smith)، تحت تعقیب (Wanted)، و توریست (The Tourist)، در ماه می ۲۰۱۳ (اردیبهشت ۹۲)، خبر برداشتن پستان‌هایش را تحت یک عمل ماستکتومی رسانه‌ای کرد.

او هم‌اکنون فیلم فانتزی-تخیلی “تبه‌کار” (Maleficent) را آماده‌ی نمایش دارد که این فیلم در اواخر ماه می به روی پرده می‌رود.

تصاویر زیر که مربوط به مراسم اسکار امسال است، آنجلینا جولی را با پستان‌های کاشته‌شده‌اش نشان می‌دهد.

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظرتان را بنویسید