استمداد وزیر کشور جمهوری اسلامی از «شبکه مداحان» برای مبارزه با مواد مخدر

Madahan-Iran

تقاطع: وزیر کشور جمهوری اسلامی که هم‌زمان دبیر کل “ستاد مبارزه با مواد مخدر” نیز است، از شبکه‌ی “مداحان” خواست تا در مبارزه و پیش‌گیری از مواد مخدر به این ستاد کمک کنند.

عبدالرضا رحمانی فضلی، روز شنبه (5 بهمن-25 ژانویه) پس از دیدار با نمایندگان “کانون‌های مداحان” سراسر کشور، در جمع خبرنگاران حاضر شد و با بیان این‌که «شبکه مداحان در کشور شبکه بسیار عظیم، پرقدرت، بانفوذ و مؤثر است و تا اقصی‌نقاط کشور امتداد دارد» گفت که مداحان «از نظر اینکه با اعتقادات دینی و ایمانی و باورهای قلبی مردم ارتباط دارند، می‌توانند در این حوزه به ستاد مبارزه با موادمخدر کمک زیادی کنند».

آقای رحمانی فضلی، با اشاره به محتوای دیدارش با نمایندگان مداحان، خاطرنشان کرد که در این دیدار «گزارش‌هایی درباره موادمخدر و نحوه مبارزه با آن را ارائه کردیم و از این دوستان خواستیم به ما در حوزه‌های مختلف کمک کنند».

به گفته‌‌ی وی، قرار بر این شده که «مجمع مداحان سراسر کشور» با اعضای «ستاد مبارزه با موادمخدر» و همچنین «سازمان تبلیغات اسلامی» جلساتی را برگزار می‌کنند تا «شیوه‌های همکاری در این زمینه طراحی شود».

درخواست کمک عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی در حوزه‌ی مبارزه با مواد مخدر از مداحان در حالی صورت می‌گیرد که در هفته‌های اخیر و به دنبال انتشار خبر حمل اسلحه و تیراندازی محمود کریمی، یکی از مداحان نزدیک به بیت رهبر جمهوری اسلامی، انتقادها از قدرت گرفتن این گروه در مراودات سیاسی درون حکومت ایران بالا گرفته است.

یک روز پیش از این (جمعه 4 بهمن)، در جریان برگزاری نشستی سه روزه با عنوان «نشست هم‌اندیشی مداحان و شعرای نخبه» که در مشهد برگزار شد، محمدرضا نقدی، فرمانده “سازمان بسیج مستضعفین” در سخنانی، با اشاره تلویحی به این انتقادها، گفت: «حساسیت‌های شدیدی که دشمن روی مداحان و هیأت‌های مذهبی دارد و این روزها نیز برخی از نمونه‌های آن را دیدیم و شنیدیم، نشان‌دهنده اهمیت این جمعیت است.»

“سازمان بسیج مداحان”، سازمانی با 25 هزار عضو ثبت‌شده است که سیاست‌های آن را یک شورای عالی 5 نفره متشکل از «پنج مداح نخبه» تعیین می‌کنند.

آن‌گونه که “سردار علی‌اکبر مداحی”، رییس این سازمان، روز جمعه، به “خبرگزاری دانشجو”، متعلق به “بسیج دانشجویی”، گفته قرار بر این است تعداد مداحان عضو این تشکل، طی پنج سال، به 100 هزار نفر برسد.

نظرتان را بنویسید