آلبوم عکس: برگزاری بزرگ‌ترین ازدواج دسته‌جمعی هم‌جنس‌گرایان در برزیل

Mass-Gay-Wedding-Brazil-15

تقاطع: روز هشتم دسامبر (۱۷ آذر)، ۱۳۰ زوج هم‌جنس‌‌گرا در محل دادگاه عالی شهر ریودوژانیرو در برزیل جمع شدند و اولین مراسم ازدواج هم‌جنس‌گرایان در این شهر را ثبت کردند. این مراسم، بزرگ‌ترین ازدواج دسته‌جمعی هم‌جنس‌گرایان در جهان تا به امروز به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در اواسط ماه می میلادی (اواخر اردیبهشت‌ماه) بود که دادگاه‌هایی در برزیل حکم دادند که دفاتر عمومی نظارت بر ازدواج‌، نمی‌توانند از پذیرش زوج‌های هم‌جنس‌گرا امتناع کنند حتی اگر کنگره ملی برزیل، قانونی در این زمینه تصویب نکند.

پیش از صدور این دستور قضایی، تعدادی از این دفاتر، درخواست‌های زوج‌های هم‌جنس‌گرا را می‌پذیرفتند درحالی‌که تعدادی دیگر از پذیرش آن‌ها خودداری می‌کردند.

این در حالی است که دادگاه عالی برزیل، دو سال قبل، زندگی مشترک زوج‌های هم‌جنس‌گرا را مبنی بر این‌که این زوج‌ها از همان حقوق زوج‌های دگرجنس‌گرا برخوردار باشند، به رسمیت شناخته بود.

در جریان مراسم روز یک‌شنبه (هشتم دسامبر)، قاضی کریستینا گائولیا، گفت که این جشن دسته‌جمعی، یک “پیروزی سیاسی” است.

ویوان سوارز لسا دو فاریا، زن ۳۸ ساله‌ای که در این روز ازدواج کرد، در حالی که احساساتی شده بود، به وب‌سایت خبری “جی وان” گفت که «از روزی که پارتنرش را دیده رویای ازدواج با او را در سر داشته است».

ساقدوش این زوج، پسر ۲۹ ساله‌ی عروس بود.

جوزپه لاریچیا، ۲۱ ساله هم که با دوست‌پسرش ازدواج کرد، از تضمین حقوقش گفت: «ما نیاز به برابری در مقایسه با زوج‌های دگرجنس‌گرا داریم.»

بدین ترتیب برزیل، سومین کشوری در آمریکای لاتین شد که ازدواج هم‌جنس‌گرایان در آن رسمیت می‌یابد هرچند که باید قانون نهایی آن نیز در پارلمان این کشور به تصویب برسد. آرژانتین و بولیوی دو کشور دیگر این منطقه هستند که پیش از این ازدواج زوج‌های هم‌جنس را قانونی دانسته‌اند.

تصاویر “ماریو تاما” از این مراسم را که برای آژانس عکس “گتی ایمیجز” گرفته شده در ادامه ببینید.  (Photo by Mario Tama/Getty Images)

نظرتان را بنویسید