آلبوم عکس: ملی‌پوش سابق تکواندوی زنان ایران در تیم ملی بلژیک

Raheleh-Asemani-Fights-Israeli-Fighter

تقاطع: عضو پیشین تیم ملی تکواندوی زنان ایران پس از عزیمت به بلژیک، در قالب تیم ملی این کشور با ورزشکار اسراییلی مبارزه کرد.

وب‌سایت “خبرآنلاین” روز شنبه (۱۶ آذر-۷ دسامبر) گزارش داد که “راحله آسمانی”، ملی‌پوش پیشین وزن ۶۲ کیلوگرم تیم ملی تکواندوی ایران «حدود هشت ماه است که بی‌ سروصدا در قالب تیم ملی بلژیک در مسابقات شرکت می‌کند» و در این مدت توانسته سه مدال طلا و یک برنز برای این کشور کسب کند.

این گزارش اضافه کرده که خانم آسمانی در این مدت «بدون پوشش اسلامی» برای تیم ملی بلژیک به میدان رفته و در یکی از چهار تورنمنتی که با تابعیت جدیدش شرکت کرده با ورزشکاری از اسراییل نیز مبارزه کرده و او را شکست داده است.

این گزارش با استناد به شنیده‌ها افزوده که فدراسیون تکواندوی ایران «رنکینگ راحله آسمانی در لیست المپیکی‌ها و جهانی را که به واسطه حضور در تیم ایران به دست آمده بود»، در اختیار بلژیک قرار نداده است و از این رو، ملی‌پوش سابق ایران نمی‌تواند در تورنمنت منچستر که دو هفته دیگر برگزار می‌شود، برای تیم ملی بلژیک به میدان برود.

راحله آسمانی نخستین زن ایرانی است که موفق شد به فینال بازی‌های آسیایی راه یابد. او در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو در کشور چین پس از کسب سه پیروزی، در بازی نهایی به تکواندوکاری از کره جنوبی باخت و به مدال نقره وزن منفی ۶۲ کیلوگرم دست یافت.

کسب مدال طلای تورنمنت بین‌المللی منچستر انگلیس در سال ۲۰۱۰ و مدال طلای مسابقات بین‌المللی “جام فجر” در سال ۸۹ از دیگر افتخارات خانم آسمانی در تیم ملی تکواندوی ایران محسوب می‌شود.

وی هم‌چنین در قالب تیم ملی بلژیک در سال ۲۰۱۳ به مدال طلای مسابقات آزاد هلند، آلمان و تاپیا و مدال برنز مسابقات آزاد بلژیک دست یافته است.

گفتنی است ورزشکاران ایرانی به دلیل دشمنی جمهوری اسلامی با اسراییل اجاره رویارویی با نمایندگان این کشور را ندارند.

شهریور ماه سال ۱۳۸۹ خبرهای ضد و نقیضی مطرح شد مبنی بر اینکه علی سعیدلو، رییس وقت سازمان تربیت بدنی با ارسال نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از وی خواسته تا در خصوص مواجهه ورزشکاران ایران و اسراییل «تعیین تکلیف کند».

آخرین رویارویی ورزشکاران دو کشور به سال ۱۹۸۳ بازمی گردد که “بیژن سیف‌خانی” کشتی گیر فرنگی‌کار وزن ۷۴ کیلوگرم در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر کیف اوکراین مقابل “رابینسون کوناشویلی” اسراییلی قرار گرفت و به پیروزی رسید.

بلافاصله بعد از اعلام این پیروزی، علی‌اکبر ولایتی، وزیر خارجه وقت جمهوری اسلامی دستور داد که کاروان کشتی ایران هرچه زود‌تر به کشور بازگردد.

در زیر تصاویری از راحله آسمانی در لباس هر دو تیم ایران و بلژیک را ببینید.

نظرتان را بنویسید