نوزدهمین شماره مجله اینترنتی «تلنگر» منتشر شد؛ سید خراسانی و خزانه پارسی

Talangor-Cover-No19

تقاطع: شماره‌ی نوزدهم از دور جدید نشریه‌ی اینترنتی “تلنگر” با مجموعه‌ای از گزارش‌ها، یادداشت‌ها و مصاحبه‌ها منتشر شد.

این شماره که تصویر و تیتر اصلی روی جلد آن به امپراطوری اقتصادی علی خامنه‌ای اشاره دارد، شامل گزارش‌هایی درباره‌ی مالکیت بخش عمده‌ی سهام بانک‌های خصوصی ایران توسط رهبر جمهوری اسلامی، و حضور پررنگ شرکت‌های تحت مالکیت وی در بازار داروی ایران است.

“سقوط ۱۶ پله‌ای اقتصاد ایران در رتبه‌بندی رقابت‌پذیرترین اقتصادهای جهان” و “قرار گرفتن تهران در میان بدترین شهرهای جهان برای زندگی”، دو گزارش دیگر اقتصادی این شماره‌ی تلنگر هستند.

گفتگوهایی با نسیم سرابندی، مهدی عربشاهی، فریبا داوودی مهاجر، جمشید اسدی، سیمین فهندژ، فرهاد ثابتان در کنار چند یادداشت از مجید محمدی در خصوص مسایل سیاسی روز ایران دیگر مطالبی هستند که در “تلنگر” نوزدهم در دسترس خوانندگان قرار گرفته‌اند.

برای دیدن این شماره بر روی عکس روی جلد آن کلیک کنید.

گفتنی است تلنگر برای سال‌ها پایگاه گروه دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال ایران بوده است. این نشریه که آغاز انتشارش در دانشگاه تهران حتی به پیش از تاسیس این گروه سیاسی-دانشجویی و به سال‌های آغازین دهه‌ی هشتاد خورشیدی بازمی‌گردد، نقشی مهم در شکل‌گیری و گسترش حلقه‌ای داشت که توسط دانشجویان لیبرال بنیان نهاده شد. آخرین شماره‌ی چاپی تلنگر در پاییز ۸۸ و در اوج تب و تاب جنبش سبز منتشر شد. در‌‌ همان پاییز بود که نیروهای امنیتی به جمع دانشجویان و دانش‌آموختگان لیبرال هجوم بردند و هفت عضو این گروه را بازداشت کردند. پس از آن هجوم و بازداشت، تلنگر به محاقی دو ساله رفت تا این‌که پس از دو سال، دور جدید انتشار این نشریه به صورت اینترنتی از سال ۹۰ آغاز شد و تا به امروز ادامه داشته است.

نظرتان را بنویسید