نیمی از زنان پلیس بالای ۳۰ سال در ایران مجرد مانده‌اند

Women-Police-Iran

تقاطع: فرمانده نیروی انتظامی در ایران می‌گوید که نیمی از زنان پلیس که بیشتر از ۳۰ سال سن دارند، به دلیل اشتغال در نیروی اننظامی هنوز ازدواج نکرده‌اند و بیشتر زنان پلیس باسابقه کمتر از ۱۵ سال نیز تصمیم به بازنشستگی می‌گیرند.

اسماعیل احمدی‌مقدم در گفتگویی تفصیلی که روز دوشنبه (۲۷آبان-۱۸نوامبر) در خبرگزاری “ایسنا” منتشر شده، با تاکید بر اینکه «زنان تحصیل‌کرده با ریسک ازدواج روبرو هستند»، گفت که چندی پیش آماری به او ارائه شده که طبق آن۵۰ درصد از زنان پلیس بالای ۳۰ سال، «نوعا به دلیل فعالیت پلیسی»شان ازدواج نکرده‌اند.

آقای احمدی‌مقدم،  با بیان این‌که نیروی انتظامی در حال حاضر در مورد پلیس زن در حال «سعی و خطا» است تا به «مدل جامع‌تری» دست یابد، میزان استقبال داوطلبان زن برای خدمت در پلیس را «بسیار زیاد» توصیف کرد و افزود: «اما ما نمی‌توانیم اگر در یک منطقه‌ای مازاد وجود داشت، زنان را منتقل کنیم چرا که زنان از نقل و انتقالات معاف هستند و حتی پس از مدتی انتظار دارند در قسمت اداری فعالیت کنند.»

به گفته وی، مشاغل اداری تنها بخش کوچکی از فعالیت نیروی انتظامی را تشکیل می‌دهد که در آن «حضور زنان پیش‌بینی نشده است» اما نیروی انتظامی سعی خواهد کرد «در قالب طرح‌های جدیدی هم‌چون پلیس افتخاری» شماری از زنان علاقه‌مند را «به صورت شیفتی و نوبتی» به خدمت گیرد.

فرمانده پلیس، با بیان اینکه نمی‌توان یک زن پلیس را برای «بازرسی بدنی» به یک شهرستان دور منتقل کرد، افزود: «این‌گونه می‌شود که پس از چند سال آن مامور به دنبال استعفا و انتقال می‌آید و باید بپذیریم برای زنان، خدمت پلیسی سخت است.»

وی در عین حال گفت که به دلیل کمبود پلیس زن در جزیره کیش به «ماموران پلیس مرد» در این جزیره ابلاغ شده است که «زنان‌شان نیز به صورت قراردادی به همراه همسرشان به فعالیت بپردازند».

احمدی‌مقدم هدف اصلی از تشکیل یگان زن در یگان ویژه را برخورد با «برخی اجتماعات زنانانه» دانست و گفت که پیش از این «ماموران مرد نمی‌توانستند وارد این اجتماعات شوند که این مسئله مشکل‌آفرین شده بود». با این حال او اضافه کرد این‌که زنان «باطوم به کمر ببندد و وسط خیابان و در صحنه‌های خشن حاضر شود، کاربرد ندارد و مطلوب پلیس نیست».

در همین رابطه، سروان سلطانی، فرمانده یگان زنان پلیس در گفتگو با شماره روز ۲۸ مهرماه روزنامه “شرق” چاپ تهران گفته بود که «عمر یگان زنان این پلیس به دو ماه نیز نمی‌رسد و در حال حاضر اقدام به جذب زنان علاقه‌مند به امور پلیسی می‌کنیم».

سردار تقی عصار، فرمانده دانشگاه علوم انتظامی ناجا نیز با اشاره به تدوین «الگوی ایرانی آموزش پلیس زن» به “شرق” گفته بود که با بررسی «وضعیت و مدل فعالیت پلیس زن ۱۶ کشور حتی آمریکا» سرانجام یک «مدل ترکیبی» برای پلیس زن در ایران طراحی شده است.

One thought on “نیمی از زنان پلیس بالای ۳۰ سال در ایران مجرد مانده‌اند

 1. به این آقای فرمانده با ید گفت، در مسلک شما برای این خوا هران
  زینب راه حل داده شده. ( صیغه ) کا فیست فقط بیت آقای خا منه ئی
  شروع کنند به صیغه کردن این خواهران زینب. در ضمن قرار است
  جا معه فقر زده ایران تو لید مثل در آن رو به افزایش گذاشته شود و
  جمعیت کشور تا بیش از ۲۰۰ ملیون برسد، طبق خواست رهبر شان. بنا بر این اکنون مو قعیت خوبی میبا شد برای قو می که فکرش فقط پا ئین تنه و در حقیقت همه چیز را از در سکس نگاه میکند . ذهن شما را به انتقاد مطهری نما ینده به اصطلاح مجلس در مورد بر نامه ورزشی که تلوز یون جام جم پخش کرد و او انتقاد کرده بود. این یک مثال بود . تو خود حدیس مفصل از این مجمل بخوان. شما هر مشگلی در سکس
  داشتید، از این آقایان سوأل کنید، شما را راهنما ئی خواهند کرد.

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: