عضو مجلس خبرگان: خدا نکند جامعه به سمت «دیوثی» برود

Mahdavi-Khobregan

تقاطع: یک عضو مجلس خبرگان رهبری در ایران نسبت به گسترش «بی‌غیرتی» در کشور ابراز نگرانی کرد و گفت که «خدا نکند که جامعه به سمت دیوثی برود».

به گزارش خبرگزاری “رسا”، سید ابوالحسن مهدوی، نماینده اصفهان در مجلس خبرگان، چهارشنبه شب (۲۲ آبان-۱۳ نوامبر) در سخنانی در مراسم “عزاداری” شب “تاسوعا در مسجد “امام حسن مجتبی” اصفهان گفت: «اگر کسی درباره فرهنگ کار نکند، فرهنگ جامعه پایین می‌آید و آن وقت وضعیت شهر آن می‌شود که اکنون می‌بینیم، مخصوصا در هنگام تعطیلات از دیگر شهر‌ها افرادی به اصفهان می‌آیند و سطح عفت آنان پایین است و در فرهنگ اصفهان تأثیر می‌گذارند.»

او با بیان این‌که «نمونه بارز رعایت عفت، رعایت حجاب است»، از وضعیت “حجاب” در صداوسیمای دولتی ایران انتقاد کرد و گفت: «به جز صورت و کف دو دست، بقیه قسمت‌های بدن کاملا باید پوشیده باشد؛ دیگر این‌که نباید فرد آرایش کرده باشد؛ و سوم این‌که نباید وسایل زینتی زن پیدا باشد و دیگر این‌که نباید لباس فرد چسبان باشد، که متأسفانه این امر در تلویویون رعایت نمی‌شود.»

ابولحسن مهدوی، در ادامه «حجاب بر‌تر» را «چادر» دانست و افزود: «هر چه عقل بالا‌تر می‌رود، رعایت حجاب بالا‌تر است و از این لحاظ یعنی پیروی از عقل فرهنگ ایرانی بالا‌تر از فرهنگ اروپایی است.»

وی در پایان با نقل روایتی از فاطمه، دختر پیامبر مسلمانان مبنی بر این‌که «بهترین چیز برای یک زن آن است که نه مرد نامحرمی او را ببیند و نه او مرد نامحرمی را ببیند» مدعی شد که «این حدیث از نظر عقلی بهترین موضوع برای یک زن را اثبات می‌کند و هر متفکری که در این باره فکر کند، به این موضوع پی می‌برد».

کمتر از یک هفته پیش از این اظهارات، محمدعلی موحدی کرمانی، دیگر عضو مجلس خبرگان رهبری و یکی از امامان جمعه موقت تهران، در سخنانی از وضعیت “حجاب” در کشور انتقاد کرده و گفته بود که «در جامعه ما بدحجابی، عادی عادی شده است».

او با بیان این‌که وضعیت حجاب، «زیبنده کشوری که مزین به ولایت فقیه است» نیست، افزوده بود: «اخیرا در مشهد مقدس در نزدیکی صحن مطهر زن‌هایی را می‌دیدم که خجالت می‌کشیدم.»

این اظهارات انتقادآمیز در حالی است که  روز دوشنبه (۲۰ آبان)، اسماعیل احمدی‌مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، از واگذاری مسوولیت اجرای طرح “حجاب و عفاف” به وزارت کشور خبر داد و گفت که این وزارت‌خانه با تشکیل «شورای اجتماعی کشور» وظبفه‌ی «راهبری» طرح «عفاف و حجاب» و «امنیت اخلاقی» را به‌ عهده گرفته است.

اتفاقی که از سوی گروهی از فعالان اجتماعی و سیاسی، به معنای پایان فعالیت «گشت‌های ارشاد» تفسیر شده است.

One thought on “عضو مجلس خبرگان: خدا نکند جامعه به سمت «دیوثی» برود

  1. گوسفند حرام زاده هنوز داغ اسید پاشی ها در اصفهان تازه ست که این اراجیف رو میگه. همین حرفها باعث میشه یه عده مغز فندقی بیفتن به جون جوانان به ویژه دختران. قشنگ مشخصه که عاملین جنایات اصفهان و دیگر شهرها همین جانیان وهابی هستند

نظرتان را بنویسید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: