ساخت ۴۰۰ مسجد جدید در برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری تهران

tehran-new-mosque

تقاطع: “رییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران” می‌گوید که این شهر با داشتن ۱۹۰۰ مسجد، «فقیرترین» شهر کشور از نظر نسبت تعداد مسجد به جمعیت است.

مجتبی شاکری با بیان این‌که «همه شهروندان باید بتوانند با طی مسیر ۵۰۰متری به یک مسجد دسترسی داشته باشند» به خبرگزاری “مهر” گفته: «سرانه تعداد مساجد به جمعیت در تهران برای هر ۴ هزار نفر، یک مسجد، و سرانه مساحت مساجد به جمعیت شهر تهران هم ۱۵ سانتیمتر مربع به ازای هر نفر است.»

وی هم‌چنین از در دست ساخت بودن ۱۴۶ مسجد در تهران خبر داد و افزود که «۱۲۸ باب از این تعداد، مساجد جدیدی هستند که پیشرفت فیزیکی آنها بین ۱۰ تا بیش از ۵۰ درصد بوده است.»

“شاکری” ساخت این مساجد جدید از جمله شش مسجد به گفته‌ی او “فاخر” را بخشی از طرح ساخت ۴۰۰ مسجد در برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری تهران دانست و گفت که مجموعا ۸۸ میلیارد تومان اعتبار، برای ساخت، نوسازی، و تجهیز مساجد پایتخت در بودجه‌ی سال ۱۳۹۵ شهرداری پیش‌بینی شده است.

One thought on “ساخت ۴۰۰ مسجد جدید در برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری تهران”

  1. با این افتضاحاتی که حکومت اسلامی در ۳۸ سال گذشته به بار آورده و کشور را درلبه پرتگاه قرارداده ، ساخت مسجد خیانت درامانت مردم است .به جای آن باید مدرسه و بیمارستان و دانشگاه ومراکز فرهنگی واقعی ساخت.تنها کاربری مسجد توالت عمومی آن است.

نظرتان را بنویسید