انتقاد علی مطهری از افتتاح مجلس دهم با قرائت قرآن سعید طوسی

سعید طوسی در حال خواندن قرآن در جلسه آغاز به کار مجلس دهم شورای اسلامی
سعید طوسی در حال خواندن قرآن در جلسه آغاز به کار مجلس دهم شورای اسلامی

تقاطع: نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی می‌گوید افتتاح دوره‌ی کنونی این مجلس با قرائت قرآن توسط سعید طوسی، قاری متهم به تجاوز به کودکان، شائبه‌ی ترساندن شاکیان او را دارد.

علی مطهری با بیان این‌که طولانی شدن رسیدگی به پرونده‌ی سعید طوسی را «طبیعی» نمی‌داند به خبرگزاری رسمی “مجلس” (خانه ملت) گفته: «وقتی فردی چنین پرونده‌ای دارد چرا در یک مراسم رسمی کشوری مانند افتتاحیه مجلس دهم از او به عنوان قاری استفاده می‌شود؟ طبعا این شائبه پیش می‌آید که می‌خواهند شاکیان را بترسانند تا دست از شکایت خود بردارند.»

وی در انتقاد از روند رسیدگی به این پرونده، اضافه کرده: «همین طولانی شدن، باعث شده که برخی شاکیان به رسانه‌های بیگانه پناه ببرند و بعد متهم به معاونت در جرم شوند.»

آقای مطهری هم‌چنین در پاسخ به کسانی که می‌گویند رسانه‌ای شدن پرونده سعید طوسی باعث «تضعیف نظام» است، گفته: «ظاهرا مقامات قضایی، رعایت مصلحت خودساخته را کرده‌اند که مثلا چون متهم، قاری قرآن است بهتر است به طور جدی پیگیری نشود، که البته این روش اشتباه است و با عدالت اسلامی و علوی سازگار نیست.»

این عضو ارشد مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که «طبیعت رسانه، کشف حقیقت و احقاق حقوق خسارت‌دیدگان است» افزوده: «البته اثبات این‌گونه اتهامات بسیار مشکل و گاه نشدنی است مگر اینکه متهم اقرار کرده باشد. در این میان، برخی رسانه‌ها هم دنبال هدف خودشان یعنی ضربه زدن به جامعه اسلامی هستند.»

محمد گندم‌نژاد طوسی معروف به سعید طوسی، از جمله قاریان قرآن مورد علاقه‌ی رهبر جمهوری اسلامی به شمار می‌رود به طوری که در سال‌های اخیر، شماری از جلسات سخنرانی علی خامنه‌ای با قرائت قرآن توسط وی آغاز شده است.

طوسی متهم است که به ۱۰ تا ۱۹ نوجوان ۱۲ تا ۱۴ ساله که نزد وی قرائت قرآن می‌آموختند، تجاوز جنسی کرده است.

شاکیان این قاری قرآن می‌گویند که پرونده‌‌ی شکایت‌شان از او با اعمال نفوذ بیت رهبر جمهوری اسلامی و مسوولان ارشد قضایی از جمله دادستان تهران بسته شده است.

این در حالی است که مقامات قضایی جمهوری اسلامی از ادامه‌ی رسیدگی به این پرونده در اتهام «تشویق به فساد» خبر داده‌اند و در عین حال تایید کرده‌اند که طوسی از اتهام «مسأله خلاف منافی عفت» تبرئه شده است.

نظرتان را بنویسید