ارتقاء مقام مدیری که از کشاورزان دزدی می‌کرد در وزارت نیرو

سیف‌الله آقابیگی، مدیرعامل سابق "شرکت آب منطقه‌ای گیلان" که در حال حاضر "مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران" است.
سیف‌الله آقابیگی، مدیرعامل سابق “شرکت آب منطقه‌ای گیلان” که در حال حاضر “مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران” است.

تقاطع: نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی می‌گوید مدیر سابق “آب منطقه‌ای گیلان” که به خاطر فساد مالی بازداشت شده بود، از سوی وزارت نیرو به عنوان «مدیرکل بحران مدیریت آب کشور» منصوب شده است.

به نوشته‌ی خبرگزاری “ایسنا”، محمدصادق حسنی جوریابی روز سه‌شنبه (۴ آبان-۲۵ اکتبر) در نطق میان‌دستور خود در مجلس شورای اسلامی گفت: «کشاورزان گیلانی حاصل دسترنج خود را به عنوان آب‌بها به مدیر سابق اداره آب منطقه‌ای گیلان پرداخت می‌کردند. این فرد، دارایی کشاورزان گیلانی را به غارت برد و به دلیل فساد مالی بازداشت شد. اما [بعد از آزادی] “شرکت مدیریت منابع آب ایران”، این فرد را به عنوان “مدیرکل بحران مدیریت آب کشور” منصوب کرد.»

وی سخنانش را خطاب به حمید چیتچیان “وزیر نیرو” این‌گونه ادامه داد: «آقای وزیر نیرو شما وزیری متعهد، کوشا و پاک هستید اما به اطراف خود توجهی ندارید. چرا همچون کبک سر در برف کرده‌اید؟ مدیریت منابع آب کشور از یک دزد دعوت می‌کند تا به تهران بیاید و پست مدیریتی به وی می‌دهد. شما مدیریت آب تاسیس کرده‌اید یا دانشکده دزدی؟»

به نظر می‌رسد فرد مورد اشاره‌ی این عضو کمیسیون کشاورزی “مجلس”، سیف‌الله آقابیگی باشد که در آبان ۱۳۹۴ از مدیرعاملی “شرکت آب منطقه‌ای گیلان” کنار گذاشته شد و به سمت “مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران” منصوب شد.

حسنی جوریابی در بخش دیگری از سخنان خود نیز از دریافت «مالیات مضاعف» از کشاورزان انتقاد کرد و افزود: «حال و روز کشاورزان، خوب نیست. برخی کشاورزان حتی به نان شب‌شان محتاج هستند و سازمان‌های دولتی به جای رفع مشکل، از آنان مالیات مضاعف هم می‌گیرند. قانون به صراحت اعلام نظر کرده است، چرا سازمان امور مالیاتی از کشاورزان مالیات اخذ می‌کند؟»

نظرتان را بنویسید