بازداشت گلرخ ایرایی جهت اجرای محکومیت ۶سال حبس

arash-sadeghi

تقاطع: گلرخ ایرایی، فعال جوان سیاسی، صبح روز دوشنبه (۳ آبان-۲۴ اکتبر) با هجوم نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت شد.

بر اساس گزارش‌ها، ماموران برای بازداشت خانم ایرایی درب منزل او را شکستند و وی را جهت اجرای محکومیت ۶ سال حبسش به زندان اوین تهران منتقل کردند.

این فعال سیاسی پیش‌تر در شهریور ۱۳۹۳ همراه با همسرش آرش صادقی و نیز دو دوست‌شان بهنام موسیوند و نوید کامران بازداشت شده بود. او سه هفته بعد با قرار وثیقه موقتا آزاد شد.

این ۴ نفر بعدتر در تیرماه ۱۳۹۴ در شعبه‌ی ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، در ارتباط با اتهاماتی چون “اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی”، “توهین به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی”، “تشکیل گروه غیرقانونی”، و “تبلیغ علیه نظام” محاکمه شدند که در این میان آرش صادقی به ۱۵ سال حبس، گلرخ ایرایی به ۶ سال، و بهنام موسیوند و نوید کامران، هر کدام به یک سال حبس محکوم شدند.

این احکام در اسفندماه ۱۳۹۴ از سوی شعبه‌ی ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران تایید شد.

قاضی پورعرب، رییس شعبه ۵۴، هم‌چنین ۴ سال حبس تعلیقی آرش صادقی و ۲ سال حبس تعلیقی بهنام موسیوند از پرونده‌ها‌ی پیشین این دو را نیز لازم‌الاجرا کرد تا مجموع حکم آنها به ۱۹ و ۳ سال حبس افزایش پیدا کند.

آرش صادقی و بهنام موسیوند به ترتیب در روزهای ۱۸ و ۲۴ خرداد امسال جهت اجرای محکومیت‌شان بازداشت و روانه زندان اوین شدند. حکم یک سال حبس نوید کامران نیز روز ۱۳ مهرماه به اجرا درآمد.

نظرتان را بنویسید