مسأله حجاب و عروس و دامادهای فرنگ‌نشین «نظام» | سعید قاسمی‌نژاد

سعید قاسمی‌نژاد

saeed-ghaseminejad

دوست خوبم امیرحسین اعتمادی در توییتر به درستی اشاره می‌کند که این بانوی در انگلستان کشف حجاب کرده، عروس محمد حسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور است. با دانستن این نکته آن وقت راحت‌تر می‌شود فهمید که این بانوی آمر به معروف و ناهی از منکرِ در فرنگ کشفِ-حجاب-کرده چرا این‌طور درباره‌ی «سیاسی نکردن» مسأله حجاب فتوا می‌دهد؛ دل‌نگران انتخابات است؛ و ناراحت است که چرا عده‌ای خواهان پاسخگویی دولت درباره مسائل بی‌اهمیتی از قبیل «حجاب» هستند که باعث می‌شود حواس‌ها از مسائل اساسی‌تر، شاید مثلا بالا بردن نرخ مشارکت در انتخابات و تضمین پست و مقام‌های خاندان محترم، پرت بشود.

باید منصف بود و گفت که این عروس «نظام» البته معتقد است که در مسأله زنان انتقاداتی هم به «نظام» وارد است. این انتقادات مسموع هر چند کار ایشان در ماله‌کشی «عملکرد نظام» در فرنگ را دشوار می‌کند ولی دشمن اصلی البته کسانی هستند که «داعیه دفاع» از حقوق زنان را دارند.

«نظام» البته به خانواده عروسش خوب می‌رسد. پدرشوهر این عروس نظام در حالی که از اعتدالیون است، افتخار نشستن سر سفره‌ی پربرکت “ستاد اجرایی فرمان امام”، امپراتوری شخصی «امام خامنه‌ای» را هم از طریق مدیریت در شرکت‌های تحت مالکیت بنیاد بابرکت «برکت» دارد. “ستاد اجرایی” همین هفته فقط در یک فقره، یک قرارداد دو میلیارد و دویست میلیون دلاری از وزارت نفت گرفت.

به هر حال زندگی زیر بیرق ملکه با امکانات کافی و وافی و ماله‌کشی عملکرد «نظام» خرج دارد؛ «نظام باید به عروس‌هایش برسد. عروس نظام حق دارد این‌طور دل‌نگران تصویر و آینده نظام باشد. به لطف نظام است که ایشان، پدرشوهرشان و باقی فامیل، سوار ملت ایران شده‌اند و پایین‌بیا هم نیستند. سفره‌های‌شان با پول نفت شما رنگین شده است؛ در اقصی-نقاط جهان می‌چرخند و هر وقت هم که میلِ سر زدن به زندانی که برای شمایان درست کرده‌اند به سرشان بزند، مدیریت چندین و چند شرکت دولتی و خصولتی پشت قباله‌شان است. شاید افتخار بدهند و هم‌زمان مشغول خدمت به امت شهیدپرور در مقام‌های دولتی هم بشوند.

این‌ها هر چه دارند از صدقه سر نظام است؛ مثل رفیق‌شان “بشار” حاضرند همه ما را قتل عام کنند تا نظام باشد و بماند. این‌ها همان‌هایی هستند که با مصادره «امید» شما به مجلس می‌روند و وقتی دزدی‌های خودشان و خانواده‌شان آشکار می‌شود، طلبکارانه نعره می‌کشند که آنچه برداشته‌ایم بخش کوچکی از سهم‌مان از «سفره انقلاب» بوده. به امید خدا، سهم این عروس و دامادهای نظام از «سفره انقلاب» و «نهضت خمینی» تا اتقلاب مهدی محفوظ است؛ سهم شما چطور دوست عزیز؟

sara-behforutan
سارا به‌فروتن، عروس ساکن لندن محمدحسین مقیمی، قائم‌مقام وزارت کشور
moghimi-mohamad-hossein
محمدحسین مقیمی، قائم‌مقام و معاون سیاسی وزارت کشور

moghimi-behforoutan

نظرتان را بنویسید