ضرب و شتم شدید دانش‌آموزان این بار در شهرستان “کلاله” استان گلستان

kolaleh-students

تقاطع: هنوز یک روز از تکذیب خبر شلاق زدن دانش‌آموزان روستای “مختارآباد” استان کرمان به دلیل ناتوانی در پرداخت حق ثبت‌نام مدرسه نمی‌گذرد که این بار خبرگزاری دولتی “ایرنا” از کتک خوردن دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شهرستان “کلاله” استان گلستان توسط معلم‌شان خبر می‌دهد.

محمدرضا سنچولی، سرپرست آموزش و پرورش “کلاله” با تایید این خبر به “ایرنا” گفته که این ماجرا صبح روز دوشنبه (۱۹ مهر-۱۰ اکتبر) در کلاس هشتم مدرسه پسرانه “طالقانی” این شهر رخ داده و در جریان آن، یکی از معلمان مدرسه، دانش‌آموزان را پای تخته خواسته و مورد ضرب و شتم قرار داده است.

به گفته‌ی آقای سنچولی، «به دنبال این حادثه، پدر دو نفر از دانش‌آموزان، فرزندان خود را به دکتر برده و تحت معاینات اولیه قرار داده‌اند و گزارش ماجرا را هم به صورت کتبی در اختیار حراست مدیریت آموزش و پرورش کلاله گذاشته‌اند».

سرپرست آموزش و پرورش “کلاله” با بیان این‌که «موضوع از طریق کانال‌های مختلف و همچنین حراست آموزش و پرورش، تحت بررسی و رسیدگی قرار دارد» افزوده که «پس از پایان تحقیقات و جمع‌آوری مستندات در جهت رفع هرگونه شبهه، اطلاع‌رسانی خواهد شد».

در همین ارتباط، وب‌سایت محلی “کلاله‌خبر” به نقل از پدر یکی از دانش‌آموزان مضروب نوشته: «در این ماجرا دو تن از دانش‌آموزان اقدام به فرار کردند که با تعقیب معلم و هل دادن آن‌ها توسط این معلم، یکی از دو دانش‌آموز با برخورد به دیوار راه‌پله کنترل خود را حفظ می‌کند. دو دانش‌آموز هم که از جثه کوچکی برخودار بودند، متحمل ضربات سیلی و مشت‌های معلم شدند و معلم یاد‌شده با پیچاندن دست دیگر دانش‌آموز، ضرباتی به ناحیه کمر او وارد کرده است که آثار ضرب و شتم بر روی گردن وی به وضوح دیده می‌شود.»

یکی از دانش‌آموزان مضروب هم درباره‌ی جزییات حادثه به وب‌سایت “کلاس بیست” گفته: «زنگ سوم بود؛ کلاس “تفکر و سواد رسانه‌ای” داشتیم. معلم ما هنوز نیامده بود. من و دوستانم تصمیم گرفتیم برای نوحه‌خوانی شب در مسجد محل تمرین کنیم و شروع کردیم به نوحه‌خوانی و سینه‌زنی. ناگهان معلم کلاس دیگری سر کلاس ما آمد و بر روی صندلی نشست و گفت: چه کسی نوحه‌خوانی می‌کرد و ما هم گفتیم‌: آقا اجازه ما. به سمت معلم رفتیم و آنجا ایستادیم اما ناگهان و در کمال ناباوری دیدیم که معلم ما را زیر مشت و لگد خود گرفت و الفاظ ناشایست و رکیک به ما می‌گفت و از اینکه ما به عزاداری مشغول بودیم مذمت می‌کرد.»

نظرتان را بنویسید