ادعای بازداشت طلبه هم‌جنس‌گرا پس از بازگشت به ایران +‌ ویدئو


تقاطع: یک وب‌سایت نزدیک به سپاه پاسداران می‌گوید “طاها”، طلبه‌ی جوان هم‌جنس‌گرایی که چند ماه قبل گزارشی از زندگی وی در استانبول از شبکه‌ی جهانی بی.بی.سی پخش شد، پس از بازگشت به ایران دستگیر شده است.

وب‌سایت “ثامن‌نیوز” در گزارش خود این جوان ۲۶ساله را “احمد م.” معرفی کرده و مدعی شده که وی طلبه‌ای در حوزه علمیه وابسته به آیت‌الله على‌محمد دستغیب در شیراز بود اما «درس و بحث را رها کرد و هیچ‌گاه ملبس به لباس روحانیت نشد و تنها چند عکس از خود در حوزه علمیه و با اساتیدش به یادگار گرفت».

این وب‌سایت هم‌چنین ادعا کرده که “طاها” پس از خروج از کشور، در ترکیه جذب «جریان‌های دگرباش جنسی» شد و با قول دریافت پناهندگی از کانادا قبول کرد که در گزارش بی.بی.سی حاضر شود اما با پخش نشدن این گزارش و درنتیجه‌ی «اوضاع وخیم مالی» ناچار شد به ایران بازگردد.

به ادعای “ثامن‌نیوز”، گزارش بی.بی.سی از زندگی “طاها” در حالی در خردادماه امسال پخش شد که او یک ماه قبل‌ از آن، در اردیبهشت‌ماه به ایران بازگشته بود و در «برنامه‌های خانوادگی و سیاسی» شرکت می‌کرد.

به نوشته‌ی این وب‌سایت وابسته به “سپاه” بعد از پخش گزارش بی.بی.سی، “طاها” دستگیر شد و «سریعا مورد پیگرد و بازجویی قرار گرفت».

نظرتان را بنویسید