اعلام جرم دادستان «نظام پزشکی» علیه منتشرکننده حکم پرونده عباس کیارستمی

ahmad-mir-abbas-kiarostami

تقاطع:‌ “رییس هیأت بدوی سازمان نظام پزشکی ایران” می‌گوید دادستان این سازمان علیه منتشرکننده‌ی حکم پرونده‌ی عباس کیارستمی، کارگردان فقید سینما، اعلام جرم کرده است.

ایرج خسرونیا با بیان این‌که «کسی اجازه ندارد حکم غیرقطعی‌ را اعلام کند» به خبرگزاری «مهر» گفت: «حکم زمانی اعلام می‌شود که ۱۰ تا ۱۵ روز از ابلاغ آن گذشته باشد و نسبت به آن اعتراضی نشود.»

دکتر خسرونیا اضافه کرده که با انتشار این حکم، با آبروی پزشک و بیمارستان بازی شده است و آن‌ها نیز از منتشرکننده شکایت کرده‌اند.

روز دوشنبه (۱۲ مهر-۳ اکتبر) شماری از خبرگزاری‌های ایران متن حکم «هیات بدوی انتظامی سازمان نظام پزشکی» در پرونده‌ی شکایت بهمن کیارستمی (فرزند عباس کیارستمی) از پزشک معالج او، دکتر احمد میر را منتشر کردند که بر اساس آن این پزشک به «سه ماه محرومیت از مطب در محل ارتکاب تخلف (یعنی بیمارستان جَم تهران)» محکوم شده است.

در حکم صادرشده که تا ۲۰ روز قابل تجدیدنظرخواهی است، «تخلف صنفی و حرفه‌ای» دکتر «میر» در این موارد «محرز و مسلم» تشخیص داده شده است: «تاخیر در اقدام به عمل جراحی مرحله دوم علی‌رغم وجود شواهد کلینیکی و پاراکلینیکی دال بر خونریزی بیمار»، «وجود مغایرت در شرح عمل و اظهارات شفاهى پزشک معالج»، «عدم درج نتیجه ویزیت بیمار و سیر بیمارى به طور روزانه در پرونده بالینى»، و «ترک بیمار با وجود عوارض ایجادشده و رفتن به مسافرت که از مصادیق قصور پزشکى تلقى مى‌شود».

عباس کیارستمی ۱۴ تیر امسال، بعد از چند ماه دست و پنجه نرم کردن با بیماری دستگاه گوارشی و عفونت پیشرفته در بیمارستانی در شهر پاریس درگذشت.

فرزندان آقای کیارستمی می‌گویند عمل جراحی نخست پدرشان یک عمل عادی دستگاه گوارشی بوده اما خطای تیم جراحی، باعث سرایت عفونت به کیسه صفرا و خون و در ‌‌نهایت مرگ وی شد.

نظرتان را بنویسید