حمله دو میمون وحشی به سراوان ۵ مجروح بر جای گذاشت

rhesus-macaque-victims-iran-3

تقاطع: یکی از دو میمون وحشی که باعث زخمی شدن ۵ نفر در شهرستان سراوان استان سیستان و بلوچستان شده بودند، توسط نیروهای حفاظت محیط زیست، زنده‌گیری و دیگری با شلیک گلوله کشته شد.

وب‌سایت “دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران” به نقل از موسی دهقان‌نژاد، رییس اداره محیط زیست سراوان نوشته که این دو “میمون رزوس” روز یکشنبه (۱۱ مهر-۲ اکتبر) ابتدا وارد مدرسه‌ای در این شهرستان شدند و چهار دانش‌آموز را مجروح کردند.

به دنبال این حادثه، اکیپ‌هایی از نیروهای محیط زیست، آتش‌نشانی و انتظامی با همراهی مردم محلی، وارد عمل شدند و پس از ۳۰ ساعت، یکی از میمون‌ها زنده‌گیری شد.

دهقان‌نژاد با اشاره به «تهاجمی و وحشی» بودن میمون دوم، گفته که این میمون ابتدا با تعقیب و گریز به نخلستان‌های بیرون شهر هدایت شد؛ با این وجود هم‌چنان به مردم حمله می‌کرد به طوری که یک دوچرخه‌سوار را نیز مجروح کرد.

بر اساس این گزارش، نیروهای محیط‌زیست در نهایت مجبور شدند میمون دوم را به دلیل «احتمال انتقال بیماری‌های خطرناک از جمله هاری و مجروح شدن تعداد بیشتری از شهروندان» با شلیک گلوله از پای در بیاورند.

“دیده‌بان محیط زیست” در پایان این گزارش تاکید کرده که «اقدام نیروهای محیط زیست سیستان و بلوچستان در مدیریت این حادثه و حفظ سلامت شهروندان کاملا حرفه‌ای و قابل تقدیر بوده است».

“میمون رزوس” (Macaca mulatta) از جانوران وحشی مناطق جنوب شرقی آسیاست که در سال‌های اخیر به صورت قاچاق وارد ایران شده است.

rhesus-macaque-victims-iran-2 rhesus-macaque-victims-iran-1

نظرتان را بنویسید